В Держдепі розказали, коли катери Island прибудуть в Україну

Субота, 2 березня 2019, 06:46

Два американських військових катери, переданих Україні у вересні в Балтіморі (США), прибудуть в розпорядження Військово-морських сил ЗСУ в 2019 році.

Про це повідомив заступник помічника держсекретаря США Джордж Кент на брифінгу, присвяченому першій міжнародній конференції "Одеські дебати: об'єднання України, Чорноморського регіону і трансатлантичних партнерів", передає УНІАН.

За словами дипломата, після захоплення Росією в полон 25 листопада 2018 року в Чорному морі 24 українських військових моряків, зрозуміло, "що безпекова ситуація в Чорному морі не забезпечена".

Тому, зазначив Кент, США готові співпрацювати з Україною, щоб у країни була можливість захиститися від зовнішньої агресії. Допомога полягає в тренінгах, спільних навчаннях, в тому числі "Сі Бриз", регулярній присутності в Чорному морі кораблів США.

Крім того, він нагадав, що в Балтиморі в вересні минулого року відбулася церемонія передачі Україні двох катерів класу Island. На церемонії були присутні президент України Петро Порошенко і командувач ВМС ЗСУ Ігор Воронченко.

"Зараз два корабля в Балтиморі. Це вже майно України, але вони ще не готові перетнути океан, щоб працювати в Чорному морі. Але це відбудеться в поточному році", - сказав Кент.

Він додав, що це дасть Україні нові можливості в патрулюванні Чорного моря. Дипломат також відповів на питання про позицію США з приводу окупації Криму.

"Наша позиція чітка і ясна: Крим - це Україна. Крапка", - підкреслив заступник помічника держсекретаря США.

Нагадуємо:

  • У вересні 2018 року в американському місті Балтимор пройшла церемонія передачі двох патрульних катерів класу Island ("Айленд") Україні.
  • Йдеться про 30-метрові катери - Drummond та Cushing. Обидва патрульні катери побудовані 40 років тому, здатні виходити в море при потужних штормах, і виконувати покладені на них завдання у складних умовах, вести вогонь.powered by lun.ua