Полонений моряк розповів Міятович про умови утримання в СІЗО. Москальковій не сподобалося

Неділя, 7 квітня 2019, 23:34

Військовополонений український моряк Денис Гриценко повідомив комісару Ради Європи з прав людини Дуні Міятович про умови утримання в СІЗО і відповів на питання щодо стану здоров'я.

Про це повідомив керівник групи адвокатів українських моряків Микола Полозов.

"Денис Гриценко розмовляв з пані Міятович англійською мовою близько 10 хвилин. Відповів на її питання щодо стану здоров'я та умов утримання, повідомив, що слідство не надає йому, а також іншим військовополоненим побачень з близькими і телефонних переговорів", - повідомив Полозов.

Також, за його словами, Гриценко вказав, що робота цензорів, які переглядають листування ув'язнених, незадовільна, тому що терміни передачі йому листів від рідних затягуються на 2-3 місяці.

Крім того Гриценко попросив Міятович особливу увагу приділити стану здоров'я поранених військовополонених.

"За словами Дениса, його розмова англійською мовою з комісаром Ради Європи не сподобався омбудсмену Тетяні Москальковій. Вона зажадала від перекладача перевести їй все, що Гриценко сказав Міятович", - повідомив Полозов.

Він також повідомив, пославшись на інформацію від Грценка, що Москалькова і Міятович відвідали деяких інших військовополонених моряків.

Крім того Гриценко повідомив Полозову обставини проведення амбулаторної психолого-психіатричної експертизи.

"Він докладно розповів, як його вивозили разом з військовополоненими з його судової четвірки - Андрієм Драчем, В'ячеславом Зінченком і Михайлом Власюком. За словами Дениса, возили весь день, крім інституту Сербського ще завозили в Бутирку на збірку, де він перебував кілька годин, а потім пересаджували в інший автозак", - повідомив Полозов.

На самій експертизі Гриценко скористався рекомендаціями захисників і не розгубився, виявивши, що експертиза проходить за їх відсутності, додав адвокат.

Читайте також:

Війна у Керченській протоці: таран, штурмовики та захоплення українських кораблів

Полонені моряки: де вони зараз, що на них чекає і як Україна буде їх звільняти

Нагадаємо, 

  • 25 листопада 2018 року у Керченській протоці російські військові обстріляли і захопили українські катери "Бердянськ" та "Нікополь", а також буксир "Яни Капу" з екіпажами, які прямували з Одеси до Маріуполя. Троє українських моряків під час атаки росіян зазнали поранень
  • "Суди" у Криму заарештували 24 українських військових, їх було перевезено до російських СІЗО "Лефортово" і "Матроська тиша".
  • Полоненим українцям пред'явили звинувачення за ч.3 ст.322 КК Росії (незаконне перетинання кордону), їм загрожує до 6 років позбавлення волі.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...