В ООН закликають до стриманості в Сирії

Вівторок, 8 жовтня 2019, 05:45

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликав сторони, які беруть участь у військових діях в Сирії бути максимально стриманими.

Джерело: "Інтерфакс-Україна"

Деталі: За словами представника Гуттеріша Стефана Дюжарріка, ООН слідкує за ситуацією на північному сході Сирії та виражає значну стурбованість з цього приводу. 

Зокрема ООН хвилюють ризики, на які наражаються місцеві жителі від цього конфлікту.

Передісторія: 

  • Туреччина оголосила, що цього тижня почне повітряну і наземну військову операцію в Сирії в регіоні, який здебільшого контролюється курдськими загонами YPG, яких Анкара вважає терористами і які є союзниками США.
  • Пізніше стало відомо, що військові США не братимуть участі у запланованому Туреччиною наступі у північній Сирії та залишають позиції біля турецького кордону.
  • Президент США Дональд Трамп пригрозив "повністю зруйнувати та знищити" економіку Туреччини, якщо та вчинить будь-які дії, які він вважає "поза межами", після його рішення вивести американські сили з північного сходу Сирії.
  • Міністерство оборони Туреччини повідомило про завершення підготовки до можливої військової операції на північному сході Сирії.

Українська правда
Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.