МЗС РФ каже, що НАТО в Україні "провокує розкол"

П'ятниця, 1 листопада 2019, 13:14

Міністерство закордонних справ Росії заявило, що діяльність НАТО в Україні провокує розкол країни.

Джерело: Коментар прессекретаря МЗС Росії Марії Захарової

Пряма мова Захарової: "Знову натовці пред'являють на адресу Росії набір нічим не обгрунтованих претензій і звинувачень. Намагаються переінакшити внутрішньоукраїнський конфлікт, подаючи його як конфлікт із Росією"

"Альянс продовжує вести себе деструктивно, працює не на примирення, а на загострення, його кроки сприяють підвищенню градуса напруженості, в тому числі шляхом обіцянок українцям того, що "НАТО завжди буде на вашому боці".

"НАТО не може вирішити наявні українські проблеми, в тому числі в сфері національного примирення, боротьби з корупцією, стабілізації ситуації на сході. Швидше навпаки - з урахуванням історичного досвіду розширення альянсу і його "гуманітарних інтервенцій" заклики до Києва спрямуватися в євроатлантичні обійми провокують розкол країни, поглиблюють нові розділові лінії в Європі, сприяють зростанню міжетнічних та інших суперечностей".

Читайте також: Інтеграція без ПДЧ: що стоїть за "перезапуском відносин" України з НАТО

Передісторія:

  • 31 жовтня Володимир Зеленський провів спільну конференцію із генеральним секретарем Єнсом Столтенбергом у Києві.
  • Нова українська влада вважає, що план дії щодо членства має лишатися на порядку денному відносин із НАТО.
  • Раніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Росія не має права втручатись та впливати на рішення України стати членов Альянсу.

Українська правда


powered by lun.ua