Туск: Путін хоче дезінтеграції ЄС і НАТО

Неділя, 5 січня 2020, 15:48

На думку колишнього глави Європейської ради і теперішнього глави Європейської народної партії Дональда Туска, метою президента РФ Владіміра Путіна є дезінтеграція Європейського союзу та НАТО.

Як повідомляє "Європейська правда", таку думку Туск висловив у інтерв’ю виданню Gazeta Wyborcza.

За словами Туска, Путін прагне добитися дезінтеграція Європейського союзу і НАТО. 

У цьому проєкті в нього є союзники та помічники: свідомі, мимовільні та так звані корисні ідіоти. Усі три категорії можна знайти в PiS (партії влади Польщі - Ред.)", - додав він.

"Сьогодні ситуація серйозніша, ніж у минулому. Зміни в Києві, тісна реінтеграція Москви та Мінська та політика президента Трампа є достатніми причинами спробувати за будь-яку ціну відновити елементарний внутрішній консенсус у міжнародній політиці та відновити статус Польщі як регіонального лідера європейської інтеграції. Я боюся, що лідери не повністю розуміють серйозність ситуації", - додав Туск.

Відповідаючи на запитання про Росію в контексті звинувачень Путіна проти Польщі про її співвідповідальність за початок Другої світової війни та Голокост, Туск зазначив, що "прямою причиною посилення пропаганди з боку Кремля є річниця звільнення Освенцима та закінчення Другої світової війни".

Читайте також: "Путін знову бреше, але дружбу з Гітлером йому не сховати: відкритий лист прем'єра Польщі"powered by lun.ua