Різдво за ґратами в Росії зустрінуть близько 100 українських політв’язнів – МЗС

Понеділок, 6 січня 2020, 12:41

Росія незаконно утримує ще близько 100 українських політв’язнів, Міністерство закордонних справ України закликає міжнародне співтовариство продовжувати тиск на Кремль для їх звільненння.

Джерело: Facebook-сторінка МЗС України

Дослівно: "Близько 100 громадян України, які незаконно ув’язнені в Росії, "відзначають" різдвяні свята у в'язниці. Знову. ️

Деякі українські політв'язні були звільнені та повернуті додому до своїх родин та друзів, але вони не могли бачити коханих роками та "святкували" багато свят у в'язницях.

Враховуючи це, наша новорічна резолюція – зробити все можливе, щоб повернути наших людей додому, і ми дійсно потребуємо вашої підтримки!

Тому ми закликаємо міжнародне співтовариство зберігати тиск на Кремль до звільнення всіх українських "політичних в’язнів" у Росії та на тимчасово окупованих територіях (України). У прогресивних та вільних суспільствах немає місця політичним репресіям.

Разом ми це зробимо!".

Деталі: МЗС оприлюднило відео з тими українцями, які проводили Різдво за ґратами в Росії, але вже звільнені шляхом обміну.

Передісторія:

  • 7 вересня 2019 року в рамках обміну з Росією в Україну повернулися 35 утримуваних українців, у Росію передали 35 російських і українських громадян, яких в Україні судили за різні кримінальні злочини.
  • 29 грудня 2019 року в рамках обміну з угрупованнями "ДНР" і "ЛНР", яких підтримує Росія, з ОРДЛО на підконтрольну Україні територію повернулися 76 людей. Київ видав окупантами Донбасу 124 осіб.
  • 31 грудня президент Володимир Зеленський говорив по телефону з президентом Росії Володимиром Путіним. Вони, зокрема, домовилися про узгодження списків для звільнення переслідуваних Росією кримчан, а також росіян, яких утримують під вартою в Україні.
  • 3 січня 2020 року представниця України у гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Валерія Лутковська заявила, що на території ОРДЛО незаконно утримують ще близько 300 людей: стосовно 101 особи у Києва є підтверджувальні документи, а стосовно приблизно 200 людей – лише інформація від родичів.powered by lun.ua