Донбас: ОБСЄ звітує про "заборонене озброєння" з українського боку, СЦКК заперечує

Вівторок, 7 січня 2020, 13:01

Українська сторона СЦКК заявляє про недостовірну інформацію у звітах ОБСЄ про нібито порушення українською стороною Мінських домовленостей щодо відведення озброєння. 

Джерело: пресцентр штабу Операції Об'єднаних сил з посиланням на заяву СЦКК, Українська правда 

Дослівно: "У щоденних звітах від 4 та 6 січня 2020 року командою СММ ОБСЄ продовжує надаватись недостовірна інформація щодо порушень українською стороною Мінських домовленостей, а саме щодо відведення зенітних ракетних комплексів 9К33 "Оса".

Зокрема, у звіті місії ОБСЄ від 6 січня зазначено, що 3 січня спостерігачами зафіксовано зенітний ракетний комплекс 9К33 "Оса" поблизу н. п. Підгородне (73 км на північ
від Донецька), який кваліфіковано як озброєння, розміщене за лініями відведення, але за межами виділених місць зберігання озброєння. 

"Українська сторона СЦКК інформує, що розміщення зазначеної військової техніки не підпадає під дію Мінських угод щодо відведення озброєння", - йдеться у заяві. 

Деталі: В СЦКК нагадали, що відповідно до Мінських домовленостей відведенню підлягають танки, артилерія, РСЗВ, тактичні ракети.

Дослівно: "Про відведення зенітних ракетних комплексів у домовленостях не йдеться. Висвітлення подібної інформації суперечить принципам нейтральності та неупередженості, якими керуються представники СММ ОБСЄ при наданні чутливої інформації оборонного характеру", - заявили у спільному центрі. 

Читайте також: Перша нормандська: як та у чому Зеленський переміг Путіна на саміті в Парижі

Нагадаємо,

  • 9 грудня 2019 року у Парижі відбулася зустріч лідерів країн "нормандської четвірки", де президенти Франції, України, Росії та канцлер Німеччини досягли низки домовленостей щодо мирного врегулювання конфлікту на Донбасі.
  • Зокрема, сторони домовилися про повне безстрокове припинення вогню до кінця 2019 року, взаємне звільнення утримуваних осіб "всіх встановлених на всіх встановлених" до 31 грудня, подальше розведенні військ ще на трьох ділянках і проведення місцевих виборів за українським законодавством.
  • Згідно зі звітом ОБСЄ, 4 січня 2020 р. біля н.п. Хрустальний на тимчасово окупованій території Луганської області було виявлено 22 одиниці реактивних систем залпового вогню БМ-21 "Град" - озброєння, яке розміщене з порушенням ліній відведення.

Українська правда
powered by lun.ua