ЗМІ: Найманців ПВК Вагнера безкоштовно лікують у пов'язаній з Путіним клініці

Середа, 8 січня 2020, 12:07

Клініка в Санкт-Петербурзі, що належить страховій компанії Согаз, якою управляють і частково володіють пов'язані з Володимиром Путіним люди, лікує від поранень бійців з ПВК Вагнера.

Джерело: Reuters з посиланням на джерела

Деталі: Медичне обслуговування російських приватних військових фахівців, поранених за кордоном, головним чином в Сирії та Лівії, показує, що найманці отримують непряму підтримку від російської еліти, хоча Кремль і заперечує, що вони воюють за вказівкою російської влади.

Клініка належить одній з найбільших російських страхових компаній - акціонерному товариству Согаз. Серед його акціонерів і топ-менеджерів є родичі президента Росії і інші пов'язані з ним люди.

Командир одного з підрозділів ПВК Вагнера Олександр Кузнєцов, який лікується в цій клініці, підтвердив, що був в Лівії, і сказав, що росіяни там "ведуть боротьбу з міжнародним тероризмом для захисту інтересів Москви".

Персонал клініки підтвердив, що ім'я пацієнта Олександр Кузнєцов.

Клініка Согазу, яка лікує поранених вагнерівців, відкрилася в 2010 році в центрі Петербурга.

Ця лікарня пропонувала медичні послуги ПВК Вагнера як мінімум з 2016 року, розповів колишній найманець, який лікувався в клініці. Він сказав, що потрапив туди після важкого поранення в Сирії. В один час з ним там лікувалися ще п'ятеро або шестеро поранених вагнерівців.

Співробітник клініки підтвердив, що там лікуються поранені за кордоном бійці.

Согаз за контрактом з російськими відомствами страхує життя і здоров'я службовців російської армії і національної гвардії, за даними офіційного сайту держзакупівель.

При цьому лікування вагнерівців було безкоштовним. Тільки одна з медичних послуг, яку отримав один з поранених найманців, коштувала близько $ 10.000.

За російськими законами медичні установи зобов'язані повідомляти в поліцію, якщо до них надходять пацієнти з травмами насильницького характеру, а брати участь у військових конфліктах в якості найманців вважається злочином.

Генеральний директор клініки Владислав Баранов - діловий партнер однієї з дочок Путіна Марії Воронцової. У Рейтер немає інформації про те, що вона якось брала участь в ухваленні рішення про надання медичних послуг бійцям ПВК Вагнера.

По телефону Баранов сказав Рейтер: "Забудьте про наші клініки, я вам раджу". У відповідь на повідомлення з питаннями він написав: "Я спілкуватися з вами не бажаю".

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков написав у відповідь на питання: "Ми не маємо в своєму розпорядженні такої інформації взагалі".

Міністерство оборони, дочка Путіна і Согаз не відповіли на запити про коментарі.

Російська влада заперечує використання найманців і каже, що ті, хто воював в Україні і в Сирії, були добровольцями.

powered by lun.ua