Возили людей по соцвиплати й "здавали" їх бойовикам: СБУ затримала перевізників

Четвер, 9 січня 2020, 14:27

Комерсанти з окупованої частини Луганщини возили людей на підконтрольну Києву територію для оформлення соцвиплат, а дані про них зливали так званому "Міністерству держбезпеки ЛНР".

Джерело: Служба безпеки України з посиланням на  свою контррозвідку

Дослівно: "Приватний підприємець з тимчасово підконтрольного бойовикам Алчевська разом з дружиною надавали мешканцям ОРДЛО послуги з пасажирських перевезень на підконтрольну українській владі територію та "заочного" оформлення соціальних виплат.

Майже рік тому подружжя завербувала так звана "спецслужба" терористів. "МДБ ЛНР", зокрема, поставило перевізникам завдання надавати інформацію про колег, які працюють на каналах пасажирських перевезень. Вони також вимагали надавати перелік клієнтів, які користувалися послугами з оформлення українських соцвиплат.

Після кожного маршруту агенти звітували перед кураторами про виконані завдання. Псевдоспецслужба "ЛНР" використовувала отримані персональні дані для формування бази громадян, які регулярно відвідують українські державні установи.

Бойовики планували потім залучити їх до протиправної діяльності на шкоду державним інтересам України.

Контррозвідники СБУ затримали спільників терористів під час чергового "рейсу".

 

Деталі: При огляді транспортного засобу комерсантів правоохоронці виявили понад 150 документів мешканців тимчасово окупованої території, зокрема свідоцтва про спадщину, про смерть, нотаріальні довіреності, трудові книжки, які необхідні для "заочного" оформлення виплат без присутності отримувачів.

За даними СБУ, "підприємці" переконували людей у складності та вартісному оформленні документів, виманюючи гроші за свої "послуги".

Оперативники зібрали докази співпраці перевізників зі "спецслужбою" бойовиків та встановили особи кураторів.

 

Відомості стосовно виявлених співробітників "МДБ ЛНР" долучено до матеріалів раніше відкритого слідчими СБУ кримінального провадження за ч. 1 ст. 258-3 ККУ (участь у діяльності терористичної організації).

Наразі встановлюють посадовців українських держустанов, які могли бути причетні до функціонування нелегального каналу, та перевіряють інформацію про наявність серед клієнтів "фірми" чинних чи колишніх бойовиків незаконних збройних формувань.