Орбан у Мінську закликав зняти санкції ЄС з Білорусі

П'ятниця, 5 червня 2020, 20:42

Прем’єр-міністр Угорщини під час свого першого візиту до Білорусі закликав зняти з країни санкції ЄС.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на пресслужбу угорського прем’єра.

Під час зустрічі з президентом Білорусі Олександром Лукашенком, Віктор Орбан зазначив, що прагне ближчої співпраці між країнами та виступає за зняття з країни санкцій ЄС.

"Білорусь є членом Східного партнерства, але партнерство не може бути побудоване на санкціях", - зазначив Віктор Орбан, додавши, що економічна і торгівельна співпраця між ЄС та Євразійським економічним співтовариством є "питанням європейського інтересу".

Заяви про необхідність зняти санкції ЄС лунали і під час березневого візиту до Мінська міністра закордонних справ Петера Сійярто.

Віктор Орбан зазначив, що Угорщина та Білорусь – "два народи та дві країни, які значно ближчі одне до одного, ніж здається".

Також повідомляється, що Угорщина відкрила кредитну лінію в "Ексімбанку" у розмірі 40 млн євро для фінансування співпраці між компаніями двох країн, а угорська Wizz Air запустить рейс між двома країнами.

Лукашенко у відповідь заявив, що Угорщина є "другом" Білорусі та запропонував Орбану поділитися досвідом Білорусі у будівництві атомних електростанцій.

Нагадаємо, 9 серпня 2020 року в Білорусі мають відбутися президентські вибори. powered by lun.ua