Новий статус в НАТО дозволить Україні знати більше про ситуацію в Криму – Кулеба

Четвер, 2 липня 2020, 11:10
Фото khoda.gov.ua

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вважає, що новий статус України в НАТО дає широкі можливості, зокрема – дозволить отримувати більш конкретну інформацію про ситуацію в анексованому Криму.

Джерело: інтерв'ю Кулеби "Крим.Реалії"

Пряма мова: "Новий статус надасть членство України в програмі розширених можливостей НАТО. Якраз один з двох ключових елементів – це доступ до нових навчань із союзниками і поглиблена взаємодія між розвідками країн-членів НАТО.

Чим більше розвідувальних даних, тим краще. Тим об'єктивнішу картину ти можеш скласти для себе. І тим ефективнішими можуть бути рішення, які ти приймаєш".

Деталі: Кулеба також зазначив, що "ми будемо краще поінформовані про ситуацію, яка розгортається в Криму".

Що було раніше: 12 червня Північноатлантична рада визнала Україну членом Програми розширених можливостей НАТО. 

Читайте також: Тест на справжність намірів: чому реформа оборонних закупівель важлива для відносин із НАТО

Передісторія:

  • 25 червня в Росії почалося голосування щодо поправок до конституції і "обнулення" президентських термінів Володимира Путіна, яке може дозволити президенту РФ керувати країною до 2036 року.
  • Також серед запропонованих змін є поправка про захист цілісності Росії. У Раді Федерації пояснили, що вона потрібна, щоб зробити неконституційними будь-які законопроекти, пов'язані з поверненням Криму Україні.
  • 25 червня в ОПУ заявили, що Представництво президента в АР Крим напрацьовує стратегію з деокупації та реінтеграції півострова.
  • А міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба додав, що жодні зміни конституції Росії не можуть завадити деокупації Криму.

powered by lun.ua