В Україні засудили іноземців, які переправляли найманців "ІДІЛ" в Ірак і Сирію

Четвер, 2 липня 2020, 13:10

Український суд засудив до понад 10 років  позбавлення волі двох іноземців, які налагодили через Україну канал переправлення терористів "ІДІЛ" до Сирії та Іраку.

Джерело: пресслужба СБУ

Дослівно: "Судом до 10 років і 3 місяців позбавлення волі засуджено двох іноземців, які налагодили канал переправлення бойовиків-терористів до Сирії та Іраку".

Деталі: Слідство встановило, що двоє уродженців однієї із закавказьких країн створили у Харківській області пункт переправлення найманців для міжнародної терористичної організації "Ісламська держава".

Повідомляється, що зловмисники у 2013-2015 роках "приймали" учасників "ІДІЛ" з республік Північного Кавказу РФ, країн Закавказзя та Центральної Азії.

Потім вони транзитом через Україну направляли їх до сирійсько-іракської зони для участі у бойових діях на боці "ІДІЛ". Спільники також забезпечували їх фінансами, житлом та документами для виїзду.

 

Вони постійно координували свої дії з керівниками "Ісламської держави", які перебували у Туреччині та Сирії та регулярно одержували від них фінансову та іншу допомогу для підтримки терористичної діяльності.

Також у жовтні 2013 року засудженні надали фінансову та матеріальну підтримку бойовику для підготовки та вчинення терористичного акту на території однієї з країн Центральної Азії.

Під час обшуків у засуджених вилучили символіку "Ісламської держави", гранати, вибухові речовини, електродетонатори, короткоствольну вогнепальну зброю та боєприпаси.

 

Також виявили велику кількість бланків водійських прав і паспортів громадян країн Центральної Азії, РФ, Євросоюзу та України, обладнання для виготовлення підроблених печаток і штампів, диски з фотографіями бойовиків для виготовлення підроблених документів, платіжні картки банків різних держав.

Суд визнав зловмисників винними, зокрема за ч. 1 ст. 258-3 та ч. 2 ст. 258-5 ККУ.

Українська правда
powered by lun.ua