Микитась заявив, що у матері пухлина і проситься на домашній арешт – ЦПК

Середа, 8 липня 2020, 20:56

Суддя Вищого антикорупційного суду Тимур Хамзін відмовив ексдепутату, колишньому президенту компанії "Укрбуд" Максиму Микитасю у зміні запобіжного заходу із тримання під вартою із 100 млн грн застави на домашній арешт.

Джерело: Центр протидії корупції

Деталі: Активісти зазначають, що адвокат Микитася просив змінити запобіжний захід на домашній арешт з таких міркувань:

  • Микитась має хвору маму, яка потребує піклування. Дружина Микитася не справляється із доглядом за дітьми, матір'ю свого чоловіка і зароблянням грошей;
  • ризик втекти або тиснути на свідків, інших фігурантів, експертів вже нібито відсутній;
  • підозра Микитасю нібито необґрунтована.

Прокурор на це зазначив, що ризик втечі, тиску на інших фігурантів, вчинення нового злочину відсутній якраз тому, що Микитась перебуває у СІЗО. До перебування там ризики існували, що підтвердила апеляція ВАКС, коли призначила йому варту і 100 млн застави.

За словами прокурора, Микитась та його захисники вперше говорять про хворобу матері (сам підозрюваний сказав, що це пухлина). Під час обрання запобіжного заходу восени і навесні вони про це не заявляли.

Передісторія:

  • Максима Микитася підозрюють у заволодінні майном Нацгвардії на суму понад 81 мільйон гривень.У 2000-х роках Головне управління внутрішніх військ МВС, пізніше реорганізоване в Нацгвардію, та компанія-забудовник уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини мали збудувати житловий комплекс. В обмін на земельну ділянку площею близько 1 га в центрі Києва Нацгвардія мала отримати у житловому комплексі 50 квартир та 30 паркомісць.
  • У 2016-2017 роках сторони уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія відмовилась від цих квартир та паркомісць на Печерську в обмін на 65 квартир у будинку, який та ж компанія-забудовник зводила на околиці Києва, біля станції метро "Червоний хутір".
  • 4 жовтня 2019 року Вищий антикорсуд обрав Микитасю запобіжний захід у вигляді застави в сумі 5,5 мільйона гривень.
  • 22 жовтня 2019 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду арештувала Микитася до 14 листопада і збільшила заставу як альтернативу з 5,5 до 80 мільйонів гривень. 25 жотвня 2019 року за Микитася внесли заставу.
  • 20 січня 2020 року Микитася зняли з рейсу при спробі вильоту з України.
  • У травні судді призначили Микитасю запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави у 100 млн грн.

powered by lun.ua