Із понад 100 підприємств "Укроборонпрому" залишиться до 65 – міністр

Субота, 5 грудня 2020, 20:50

Із понад 100 підприємств, які нині входять до складу "Укроборонпрому", в реформованому оборонно-промисловому комплексі України залишиться від 60 до 65 підприємств.

Джерело: міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський в інтерв’ю Радіо Свобода

Пряма мова: "На сьогодні є понад 100 підприємств, які входять до складу "Укроборонпрому". Вони діляться на три категорії. Перша категорія – це ті, які повністю втратили всякий зв’язок з оборонною промисловістю, не мають активів серйозних ніяких. Ця група сформована. І вона йде на передачу до Фонду держмайна з подальшою приватизацією чи ліквідацією".

Друга частина, яка має перейти до Фонду держмайна – це "ті, які також вже не мають стосунку до оборонної промисловості, державного оборонного замовлення, але мають активи серйозні… це приблизно група з понад 40 підприємств".

"Залишається кістяк, той, який буде в подальшому складати основу державної оборонної промисловості. Це десь 60–65 підприємств, які будуть розділені на холдингові компанії за напрямками. Всі ці підприємства підлягають корпоратизації. Усі. Зі збереженням 100% державою".

Що передувало: Раніше цього тижня новий генеральний директор державного концерну "Укроборонпром" Юрій Гусєв повідомив, що наступного року концерн буде ліквідовано. Він висловився за концепцію трансформації "Укроборонпрому" у два холдинги – "Оборонні системи України" та "Аерокосмічні системи".

powered by lun.ua