СБУ попереджала про загрозу інформбезпеці через початок мовлення "Першого незалежного"

Вівторок, 2 березня 2021, 14:54

Нацрада не давала вказівок щодо припинення мовлення "Першого незалежного", який запустили колишні співробітники заблокованих телеканалів, але членам Нацради надіслали листи від СБУ про можливі загрози інформбезпеці через початок мовлення каналу.

Джерело: перший заступник голови Нацради з питань телебачення і радіомовлення Валентин Коваль, "Детектор медіа"

Пряма мова: "Зазвичай Нацраду не повідомляють про зміни в ефірі, якщо вони відбуваються в межах програмної концепції. У Першого незалежного була інформаційна концепція.

Тому, купивши канал, нас мали лише упродовж тридцяти днів повідомити про зміни у  структурі власності.

У нашій системі документообігу є лист від Служби безпеки України про можливі загрози інформаційній безпеці у зв’язку з початком мовлення Першого незалежного у цей день. Наскільки мені відомо, цей лист був скерований усім службам та представникам Нацради".

Деталі: За його словами, Нацрада не зверталася до провайдерів і не просила вимикати мовлення каналу.

Нагадаємо: 

  • 2 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони від того ж дня про застосування санкцій проти нардепа Тараса Козака та телеканалів з орбіти кума Путіна Віктора Медведчука – "112 Україна", NewsOne, ZIK. 
  • Підставою для санкцій проти нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака та пов'язаних із ним юридичних осіб стало розслідування СБУ, яке встановило, що схеми з поставками вугілля з окупованих територій сприяють фінансуванню тероризму.
  • 26 лютого Павло Єгоричев, який є директором ТОВ "Новий формат ТВ" та головою у ТОВ "ТВ Вибір", які входять до медіагрупи Тараса Козака, став керівником ТОВ "Тайм Медіа" й львівського каналу "Перший незалежний".
  • Того ж дня почалося мовлення "Першого незалежного" у новому форматі, але за годину його відключили.

Усі новини...