Держдеп США нагородить білоруську опозиціонерку Колеснікову за мужність

П'ятниця, 5 березня 2021, 22:59

Серед лауреатів на премію Державного департаменту США International Women of Courage Award "Жінки за відвагу" назвали білоруську опозиціонерку та члена координаційної ради Білорусі Марію Колеснікову.

Джерело: Держдеп США

Дослівно: "Білоруські жінки стали домінуючою політичною силою та рушієм суспільних змін в Білорусі, у чималому ступені завдяки Колесніковій.

Після того, як влада ув‘язнила, або вислала трьох найпопулярніших чоловіків-кандидатів від опозиції, Марія та її партнери сприяли створенню історичного тривалого протистояння 26-річному правлінню Олександра Лукашенка.

Марія продовжує були обличчям опозиції всередині Білорусі і хоробро зустріла ув‘язнення після суперечливих виборів. Незважаючи на її затримання, Марія продовжує підтримувати рух за демократію в Білорусі і є джерелом натхнення для тих, хто прагне здобути свободу для себе та своєї країни".

Деталі: Іншими лауреатами обрали жінок з Бірми, Камеруну, Китаю, Колумбії, Конго, Гватемали, Ірану, Непалу, Сомалі, Іспанії, Шрі-Ланки, Турції та Венесуели.

У понеділок, 8 березня, проведуть віртуальну церемонію вручення нагород.

Нагадаємо:

  • 7 вересня соратницю Світлани Тихановської Марію Колесникову, яка є членом Координаційної ради, викрали у центрі Мінська. Невдовзі ще двоє її колег - Антон Родненков та Іван Кравцов - перестали виходити на зв’язок.
  • Наступного дня опозиціонери прибули в Україну - окрім Колесникової. Антон Родненков та Іван Кравцов на пресконференції розповіли, що вона порвала на кордоні свій паспорт, щоб уникнути примусового вивезення з країни. 
  • Марію Колесникову та її колегу, адвоката Максима Знака звинувачують за ч. 3 ст. 361 кримінального кодексу - "заклики до дій, що спрямовані на завдання шкоди зовнішній безпеці Республіки Білорусь, її суверенітету, територіальній недоторканості".

Українська правда