Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Говорити про замовників вбивства Шеремета можна лише після суду над виконавцями – Монастирський

Понеділок, 6 вересня 2021, 11:13
Говорити про замовників вбивства Шеремета можна лише після суду над виконавцями – Монастирський
УП

Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський заявив, що про просування розслідування справи щодо замовників убивства журналіста Павла Шеремета можна буде говорити після рішення суду щодо виконавців.

Джерело: інтерв'ю Монастирського агентству "Інтерфакс-Україна"

Пряма мова: "По замовниках вивчаються поліцією всі версії, які оголошено. Зараз усе це вивчається, проходять додаткові слідчі дії, але я хотів би говорити про них тільки після того, як буде рішення суду по виконавцях".

Деталі: На уточнююче запитання, чи означає це, що якісь зрушення у справі щодо замовників будуть лише після рішення суду щодо ймовірних виконавців, Монастирський відповів: "Так, вірно".

При цьому міністр сказав, що особисто не знайомився з матеріалами справи: "У міністра є багато інформації, але дивитися матеріали кримінального провадження він не має права".

Суд присяжних на даний час перебуває на стадії дослідження письмових доказів у справі.

Монастирський запропонував дочекатися рішення суду і наголосив: "Я б хотів усе ж таки припинити практику, коли міністр як першоджерело відповідає на питання, які має коментувати слідство або суд".

Цьому передувало: 4 січня білоруська опозиція передала "Українській правді" записи розмов глави Комітету держбезпеки Білорусі у 2008-2012 роках Вадима Зайцева. 

На записі від 11 квітня 2012 року Зайцев інструктує співробітників контртерористичного підрозділу КДБ "Альфа" в Мінську. Зокрема, обговорюється спосіб вбивства Шеремета, який тоді жив і працював у Росії. Ставиться завдання його підірвати і зробити це публічним сигналом.

Нацполіція у грудні 2020 року отримала інформацію щодо можливих замовників вбивства журналіста Павла Шеремета з території однієї з країн Європи (Білорусі).

Генпрокурор Ірина Венедіктова говорила, що свідчення колишнього співробітника білоруського спецпідрозділу Ігоря Макара будуть враховані в рамках розслідування справи про замовників убивства журналіста Павла Шеремета.

Передісторія:

  • Один із керівників "Української правди" Павло Шеремет загинув від вибуху вранці 20 липня 2016 року. Йому підклали вибухівку під автомобіль.
  • 12 грудня 2019 року правоохоронці повідомили, що затримали трьох підозрюваниху вбивстві: лікарку й волонтерку Юлію Кузьменко, музиканта Андрія Антоненка, військову медсестру Яну Дугарь. 
  • 22 травня 2020 року слідство у справі ймовірних виконавців вбивства було завершене. Розслідування щодо замовників виокремлене в іншу справу і триває. Усі затримані заперечують свою причетність до злочину та вважають переслідування політичним.
  • Пізніше суд відпустив під цілодобовий домашній арешт підозрюваного у вбивстві Андрія Антоненка, а Яну Дугарь взагалі звільнив під заставу. Юлії Кузьменко цілодобовий домашній арешт замінили на нічний, вона змогла повернутися на роботу.

Читайте також: Вбивство Шеремета. Що відбувається зі справою, відкриті питання та відповіді

Робота над помилками і незняті питання. Що означає нова версія слідства у справі Шеремета

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
16:35
ФОТОЖінка намагалася продати за мільйон свого 2-річного сина
16:32
фотоАфриканський пил дістався Києва
16:16
Мега-курорт, або мега-екологічна катастрофа. Як пов'язаний з Коломойським проєкт може знищити дику природу Карпат
16:14
фотоУ Запоріжжі депутати обрали нового виконуючого обовʼязки міського голови
16:10
"Мертві душі" та гроші повз бюджет: очільниця НАУ розповіла, які проблеми треба вирішити у виші
16:05
Справа про оборудки із землею: крім Сольського, підозру отримав його заступник
15:54
Російські силовики взялися за заступника Шойгу після спецоперації ГУР – джерела
15:31
"Село, якого більше немає": оператори показали відео із розбомблених Кринків на лівому березі Херсонщини
15:08
Єврокомісія "взяла до уваги" рішення МЗС щодо консульських послуг чоловікам мобілізаційного віку
15:06
ОПЕК пропонує Намібії підтримку з надією на її приєднання до організації
Усі новини...