"Дар убеждать" Юлии Тимошенко

Пятница, 7 августа 2009, 16:31

Чи може 60-річний заслужений будівельник України, повний кавалер ордену "За заслуги" протягом півдоби раптом поміняти свою думку на протилежну? Як виявилося, може, якщо Юлія Тимошенко знайде для цього правильні "аргументи".

У четвер зранку в інформаційній стрічці агентства "Інтерфакс-Україна" з'явилося повідомлення. Там президент компанії "Київміськбуд" Петро Шилюк розкритикував програму прем’єра Юлії Тимошенко з викупу недобудованих квартир за рахунок Державної іпотечної установи з подальшим розподілом їх серед пільговиків.

"Ця програма не сприятиме порятунку будівельної галузі. Вона неефективна, безперспективна і не запрограмована на допомогу галузі", - дав різку оцінку пан Шилюк ідеї глави уряду.

Однак у четвер ввечері "Українська правда" отримала дивного листа від пана Шилюка, якого можна було би назвати спростуванням, якби не обмовка самого автора.

Отже, пан Шилюк стверджує, що "не давав жодних коментарів з цього приводу".

Навпаки, за словами пана Шилюка, ідея Тимошенко є "важливим етапним кроком на шляху подолання кризи в будівництві". Хоча сама компанія "Київміськбуд"... поки не братиме в цьому участі.

Незрозуміло, як взагалі тоді з'явилося перше повідомлення – зі скептичною оцінкою керівником "Київміськбуду" планів прем’єра. "Інтерфакс-Україна" є поважним агентством, яке не могло просто вигадати цю новину.

Що ж відбулося насправді, спробувала з'ясувати "Українська правда".

Петро Шилюк

Так, у четвер "Київміськбуд" влаштував прес-тур для журналістів на свої об’єкти з нагоди Дня будівельника.

Оскільки президент компанії Петро Шилюк був відсутній, то від його імені позицію озвучила прес-секретар. Зрозуміло, що сказане нею було не експромтом, а узгодженою з керівником точкою зору.

Власне, так і з'явилося повідомлення інформагенцій про безперспективність, на думку "Київміськбуду", планів уряду.

Ця новина потонула би в інформаційній картині дня, якби не вражене самолюбство прем'єр-міністра Юлії Тимошенко.

Критичні слова київміськбудівців її шокували. Прем’єр присвятила свій робочий час з'ясуванню стосунків. Вона підняла на ноги не лише управління зв’язків з громадськістю Кабміну, а й Міністерство регіонального розвитку та будівництва.

Прес-служба уряду підготувала заяву у відповідь – про її нищівну тональність не складно здогадатися. Текст навіть декілька хвилин повисів на сайті Кабміну, але потім було знято.

За недоглядом, на сайті залишився лише один заголовок з порожнім повідомленням всередині.

Свій прес-реліз також розмістив і Мінрегіонбуд з повідомленням в кращих радянських традиціях про те, що "рішення Тимошенко – найкращий подарунок від прем’єра до Дня будівельника"

Юлія Тимошенко особисто дала доручення знайти президента "Київміськбуду" Шилюка і зажадала провести з ним виховну роботу.

Аргумент, яким Тимошенко поставила на місце керівника "Київміськбуду", очевидний. Адже ця компанія завдяки уряду без реального тендеру отримала замовлення на реконструкцію Національного спорткомплексу "Олімпійський".

Кошторис об’єкту сягає 2,1 мільярда гривень, і схожого державного замовлення в умовах кризи "Київміськбуд" ніколи би не знайшов.

Тому логіка прем’єра зрозуміла. Після такого "подарунку", природа якого досі залишається загадкою, "Київміськбув" мав би не критикувати Тимошенко, а щодня радувати її добровільними пожертвами у передвиборчий фонд.

P.S. У п’ятницю Юлія Тимошенко в рамках свого нового проекту вручила співробітникам міліції ордери на перші 75 квартир, які були придбані Державною іпотечною установою в недобудованому будинку в місті Боярка Київської області.

Як виявилося, продати це житло Державній іпотечній установі погодилася така собі компанія "Міськбудінвест".

Щоправда, судячи з постанови уряду, викуплено ці квартири було за ціною 7 тисяч гривень за квадратний метр.

Хоча в середу Тимошенко заявила, що продати житло державі в рамках нової програми матимуть право лише ті, хто запропонують ціну в діапазоні від 2,5 до 4,2 тисячі гривень за метр.

Власниками компанії "Міськбудінвест", для якої було зроблено виключення з правил, є брати Володимир і Анатолій Дроботи.

І все б нічого, але Володимир Дробот є депутатом Київради від... правильно, блоку Юлії Тимошенко.

powered by lun.ua
Главное на Украинской правде