Легочная чума украинской политики

91 просмотр
Вторник, 08 декабря 2009, 12:24
Алексей Мазур
для УП

Незабутнє враження під час останнього випуску "Шустер-live", присвяченого темі корупції, справила участь в ток-шоу кандидатки в президенти Інни Богословської.

Яскравість костюму політичної діячки була підсилена одкровенням, яким вона поділилася зі всією країною в прямому ефірі на самому початку передачі, відповідаючи на поставлене Шустером питання щодо наявності особистого досвіду корупційних діянь.

Пані кандидатка розповіла про такий випадок. Одного разу, а було це пізньої ночі, її розбудив телефонним дзвінком чоловік, який повертався з вечірки. З голосу і вимови вона зрозуміла, що той добряче хильнув. Він сказав, що його затримала міліція і запитав в своєї дружини поради, як діяти в цій ситуації, аби якнайшвидше з неї видряпатися.

Майбутній народний депутат і кандидат в президенти України, маючи на той час неабиякий юридичний досвід, не розгубилася і швидко зметикувала, рекомендувавши чоловікові для залагодження всіх проблем запропонувати міліціянтам хабара в сто доларів.

Гультяй охоче цим скористався. Порада виявилася дуже слушною і напрочуд дієвою. За деякий час "другу половинку" дбайливо і з комфортом доставив додому міліцейський наряд.

Отака історія.

Насправді, це одкровення, якби воно було оприлюднене відомим політиком в який-небудь європейській країні розвинутої демократії, могло б коштувати йому не лише кандидування на президентську посаду, а й взагалі політичної кар'єри як такої. Адже ця історія виглядає далеко не такою вже безневинною, якою може здаватися на перший погляд.

Придивімося уважніше до випадку, про який повідала кандидатка.

Те, що її чоловік "перебрав", звісно, ще не є фатальним фактором - з ким не буває?

Одначе, перше, що насторожує: чим він зацікавив правоохоронців? Погодьтеся, далеко не кожна вечірка, якою б вона веселою і нестримною не була, закінчується для її учасників зустріччю з міліцією.

Одне діло - співав пісень на балконі в друзів. А якщо дебоширив у ресторані, чи комусь синця вліпив?

А може він їхав п'яний за кермом - повертався додому на автівці, піддаючи смертельній небезпеці інших учасників дорожнього руху чи випадкових перехожих?

Але і це ще тільки півбіди, оскільки до цього моменту прикрий інцидент стосувався Інни Германівни лишень опосередковано, бо це ж не вона під шофе була, а її чоловік.

Одначе в подальшому участь Богословської в історії, яку сама ж переповіла, виявилася досить таки знаковою.

Замислимося ось над чим: досвідчений на той час юрист, який мав би стояти на варті закону, і майбутній кандидат в президенти сама в якості дієвого засобу вирішення проблемної ситуації порадила ... порушити закон (!).

Вона підказала чоловіку запропонувати хабара. Кому? Представникам органів охорони порядку.

Отже політик де-факто визнала, що нехтує законом і не поважно, зверхньо ставиться до правоохоронців.

Зрозуміло, що нашу міліцію такою, як вона є нині, поважати дуже складно, але з яким почуттям переваги свого статусу розповідала про це Інна Германівна! Сотня доларів - і немає проблем!

Якщо достойниця проявила себе так у, здавалося б, "дрібниці", то на що вона здатна в грі по-крупному? Чи не перетворюється названа сума в значно більшу, коли це потрібно і чи не гребує Інна Германівна таким методом у зворотному напрямку?

Засвідчений приклад далеко не прикрашає будь-якого політика, а тим більше, кандидата в президенти.

Хоча цей казус, безумовно, не йде в жодне порівняння з іншими - більш кричущими і безвідповідальнішими вибриками жінки-політика.

Зокрема, її пропозицією передати Крим в спільне управління Росії та України (це пряме порушення Конституції і державний злочин), й розповсюдженням на кілька мільйонну телеаудиторію в одній з попередніх передач "Шустер-live " чутки про поширення на заході України не свинячого грипу, а ... легеневої чуми!

Та незважаючи на такий "послужний" список Інна Германівна все ще кандидат в президенти України, який вважає себе гідним претендентом на найвищу посаду в державі.

Олексій Мазур, Дніпропетровськ, для УП

Реклама:
Уважаемые читатели, просим соблюдать Правила комментирования
Реклама:
Информационная изоляция Донбасса или Еще один "грех" Facebook
Почему невозможно таргетировать рекламу в соцсетях по всей Украине (укр.).
̶Н̶е̶ для прессы. Почему Раде следует восстановить прозрачность
Как Банковая планирует дальше блокировать назначение Клименко руководителем САП
Руководство страны может попытаться использовать ручную комиссию сейчас, затянув назначение Клименко на несколько месяцев и переиграть уже даже утвержденные результаты (укр.).
Кредиты и ипотека во время войны
Как государство поддерживает тех, у кого есть кредиты в банках и что делать, чтобы не допустить массового банкротства после войны? (укр.)
Зеленое восстановление транспорта: удобно для людей
Какие принципы следует учесть при восстановлении городов, чтобы улучшить систему общественного транспорта? (укр.)
Запустите малую приватизацию в условиях войны. Что для этого нужно?
Зачем возобновлять процесс приватизации во время войны? (укр.)
Оккупанты воруют украинское зерно: поименный список мародеров
Кто помогает вывозить и какие компании покупают у россиян украденное украинское зерно? (укр.)