Своим – все, врагам – закон!

81 просмотр
Среда, 02 февраля 2011, 13:27
Ярослав Гребенюк
журналист, Луганск

Направлення руху української влади усталилося, потяг до вибіркового правосуддя став "дороговказом".

Річ відома, отже, коли помічаєш свіжий вияв владної хижості, все меншим стає бажання вишукувати епітети, добирати точні слова та вирази.

Все і так зрозуміле. Дивіться, наскільки кришталево ясна ситуація.

Днями арештували колишнього керівника Держкомрезерву Віталія Нікітіна. Його триматимуть під вартою щонайменш два місяці, до 29 березня.

За що? "Посадовцю інкримінують розкрадання коштів у сумі 243 мільйонів гривень шляхом використання ланки підконтрольних підприємств при закупівлі до Держкомрезерву 22 150 тонн цукру".

Виносимо за лапки провину або чесність чиновника уряду Тимошенко і вертаємось до подій листопада минулого року. Тоді державний Аграрний фонд закупив 100 тисяч тонн цукру на 770 мільйонів гривень. Дані офіційно опубліковано в "Віснику державних закупівель".

Закупівлю пояснили необхідністю проведення державних інтервенцій під час різкого подорожчання цукру. Себто, коли ціни на цукор підуть вгору, влада стабілізує їх цим запасом.

Що це було насправді? З відкритих джерел дізнаємося, що одна тонна цукру в листопаді коштувала близько 7 тисяч гривень. Але Аграрний фонд знайшов цукор за ціною 7,7 тисяч. Дорожче рівно на 10% від ринкової ціни.

Констатуємо: якщо це злочин, то точнісінько такий, що наразі інкримінують чиновнику попереднього уряду Віталію Нікітіну – переплатив з державної кишені, а "лишок" привласнив.

Але коли ці факти вийшли на світло, країна не почула реакцію на них від контролюючих органів, Генпрокуратури чи СБУ.

Бо за цією оборудкою стоїть Микола Присяжнюк, міністр уряду Азарова, виходець з міста Єнакієве.

І не треба більше слів.

Своїм – все, ворогам – закон!

Ярослав Гребенюк, спеціально для УПpowered by lun.ua
Реклама:
Капитолий. Начало реванша Трампа
Дональд Трамп не сдастся сейчас, поскольку намерен баллотироваться на следующих президентских выборах. (укр.)
Заработать на смертях: как нас лишили мировой вакцины в 5 раз дешевле
Три доллара заплатила Всемирная организация здравоохранения за вакцину, закупку которой в ручном режиме сорвал министр здравоохранения Максим Степанов. (укр.)
Настоящая цена меха норок: история одного расследователя
В конце сентября 2020 польский Сейм (нижняя палата парламента) провел историческое совещание по вопросам правовой защиты животных в Польше. (укр.)
Изменил ли Национальный банк свою политику на валютном рынке
По какому принципу НБУ будет выходить на рынок с валютными интервенциями и как будет влиять на курс. Что изменилось в новой стратегии? (укр.)
Торговый фокус с лесом: друзьям — все, а обществу — ничего?
Почему торговля необработанной древесиной происходит на закрытых "аукционах" и без конкуренции. (укр.)
Дело генерала Назарова - сигнал, который нельзя игнорировать
Дело Назарова как потенциальный прецедент для военного судопроизводства Украины и свидетельство неурегулированности ключевых вопросов военной юстиции. (укр.)
Демократия и некомпетентность
Почему Аристотель не доверял демократии как форме правления, в чем заключаются недостатки последней и что это значит для современной Украины. (укр.)