В каком обществе мы живем?

223 просмотра
Четверг, 05 апреля 2012, 09:12
Людмила Коваль
эксперт по вопросам защиты прав человека (ХПГ)

Подивилась матеріал Костянтина Усова "Лук’янівське СІЗО. Місце, де люди живуть як тварини".

Півроку ризикованої копіткої праці і ось він – портрет потвори, який так старанно приховують від суспільства тюремники, прокурори, урядовці, нардепи і президенти.

УїнстонЧерчилль говорив: "Покажіть мені тюрму, і я скажу в якому суспільстві ви живете".

Костянтин Усов показав нам тюрму. І глядача накрило вибуховою хвилею. "Шок!", "Ступор!", "Жах!" – це ті епітети, що супроводжують мало не усі коментарі тих, хто подивився матеріал.

Та справжній жах у тому, що серед 184 установ Державної пенітенціарної служби Лук’янівка – це ще не найгірша українська в’язниця. Уявити щось ще гірше від того, що показав Костянтин, важко навіть з фантазією Кінга.

Але будь-яка периферійна в’язниця ще гірша за столичну "Бастилію".

Між іншим, тюрми – це не єдині місця несвободи наглухо закриті від "стороннього" ока.

Суворими циркулярами чиновників "нє пущать" в Україні огороджено більше 5 мільйонів місць несвободи. Серед них ізолятори тимчасового тримання, спеціальні приймальники-розподільники, різноманітні притулки, психіатричні лікарні, закриті інтернати та багато-багато інших.

У цих установах людську гідність тлумлять не менш безцеремонно, ніж у Лук’янівському СІЗО.

Репутацію "славнозвісних" міліцейських відділків вже не можуть відмити ніякі прокурори. Останні давно стали цинічними адвокатами катів. Для них жертви катувань гинуть від падіння з лавки. А кати отримують службові підвищення в якості компенсації за завдані розслідуванням моральні збитки.

В нормальній державі програма Костянтина Усова стала би підставою для початку радикальних змін у пенітенціарній системі.

В Україні вона може стати підставою для початку переслідування сміливого журналіста, чесного каналу; жорстокої розправи з мешканцями Лук’янівки.

Але вона не може стати підставою для початку лікування прокаженої до кісток пенітенціарної системи. На це не було і немає політичної волі влади.

Людмила Коваль, для УПpowered by lun.ua
Реклама:
Монополия на лечение COVID-19 в Украине, или "молчание ягнят"
Пока ВОЗ объявляет миру солидаризированное клинические исследования по лечению COVID-19 и призывает к полному раскрытию полученных данных, в Укрпатент поступают заявки на выдачу патентов на лечение COVID-19. (укр.)
Пчелы хотят жить. Почему украинское пчеловодство под угрозой
Какие дополнительные регуляторные инструменты нужно ввести, чтобы защитить отрасль пчеловодства. (укр.)
Потребительский сектор и розничная торговля: как подготовиться к новым реалиям после COVID-19
Пять ключевых направлений, на которых нужно сосредоточить свои усилия, чтобы восстановить деятельность после карантина (укр.)
Программа 2020: зачем Украина меняет подходы к интеграции в Альянс
26 мая президент Украины утвердил Годовую национальную программу (ГНП) под эгидой Комиссии Украина - НАТО на 2020 год. (укр.)
Нужны ли служебные квартиры для судей?
Среди статей финансирования судебной системы в Украине есть расходы на обеспечение привилегий судей, среди которых – право на получение служебного жилья. Однако этот механизм не только дорого обходится бюджету, но и ставит под сомнение независимость судей. (укр.)
Турецкий прецедент: почему торговые войны могут выйти на новый уровень
Мировая система торговли столкнулась с крайне опасным прецедентом, который угрожает существенным обострением торговых войн. (укр.)
Что не так с украинскими тюрьмами
Европейский комитет по предотвращению пыток Совета Европы с 1988 года посещает украинские пенитенциарные учреждения. Ряд рекомендаций Комитета, в частности те, что касаются СИЗО, не выполняются более 20 лет. (укр.)