Достоинство

45 просмотров
Пятница, 04 мая 2012, 10:24
Денис Марчук,
заместитель председателя Всеукраинского аграрного совета

"Багатство й знатність не приносять ніякої гідності". Сократ

Чи багато часу ми присвячуємо, аби розібратись в собі? Зрозуміти, наскільки чесними ми є по відношенню хоча б до себе? Що ми маємо знати і якими життєвими цінностями маємо користуватись, аби не втратити найголовніше, що є в людини – гідність?

Людина живе доти, доки прагне щось робити, не стоїть на місці. Я не хочу говорити про великі матерії на кшталт допомоги всьому людству, або рятування планети. Кожен з нас щось робить для того, аби відчувати свою значущість: ходимо на роботу, допомагаємо рідним і близьким, купуємо хліб стареньким сусідам, протестуємо проти забудови історичних місць, займаємось волонтерством…

І при цьому всьому, намагаємося не втратити головного – гідності. Бо для чесної людини це найважливіше.

Стереотип, який, нажаль, зараз панує в суспільстві, про те що правда в кожного своя, призвів до того, що маємо слабку країну з хворими на нарцисизм українськими політиками. Останні масово штампують нові політичні проекти в погоні за багатством і знатністю, забуваючи про гідність, як основне мірило довіри й поваги до людини.

 

*   *   *


Першого травня Комуністична партія святкувала на Хрещатику День солідарності трудящих, а Перший національний транслював виступ Симоненка на всю Україну. У колоні, що рухалась містом, як не дивно, було досить багато молодих людей, які одягли на себе футболки з написами "СССР", а маленькі діти були в хустинках комсомольців.

 Що це?..

Черговий технологічний хід влади, чи загальна втрата гідності усього українського населення, що й досі дозволяє комуністам, проводити акції на головній вулиці країни?

Хоча комуністи вже й не ті – однак сама присутність радянської символіки в країні, що зазнала чи не найбільших жертв тоталітарного режиму КПРС, наводить лише на єдину думку: країна знаходитися у великій моральній кризі.

Чи можемо ми, наприклад, уявити, що подібний захід влаштовують прихильники Націонал-соціалістичної робітничої партії Німеччини в Берліні? – Звісно ж ні, бо ця партія вже давно є забороненою законом за злочини, що вчинила по відношенню до людства.

Німці зуміли з гідністю винести такий важкий урок для свого народу й щиро вибачились за ті дії, що їх було вчинені нацистським режимом.

То коли ж ми проявимо гідність до своєї історії? До своїх пращурів, що знищувались тоталітарною машиною?

...І не будемо за 100 гривень на мітингу кричати "слава вождю", який вийшов на трибуну боротись проти олігархів з годинником за 99 тисяч доларів...і

Денис Марчук, спеціально для УП

powered by lun.ua
Реклама:
Капитолий. Начало реванша Трампа
Дональд Трамп не сдастся сейчас, поскольку намерен баллотироваться на следующих президентских выборах. (укр.)
Заработать на смертях: как нас лишили мировой вакцины в 5 раз дешевле
Три доллара заплатила Всемирная организация здравоохранения за вакцину, закупку которой в ручном режиме сорвал министр здравоохранения Максим Степанов. (укр.)
Настоящая цена меха норок: история одного расследователя
В конце сентября 2020 польский Сейм (нижняя палата парламента) провел историческое совещание по вопросам правовой защиты животных в Польше. (укр.)
Изменил ли Национальный банк свою политику на валютном рынке
По какому принципу НБУ будет выходить на рынок с валютными интервенциями и как будет влиять на курс. Что изменилось в новой стратегии? (укр.)
Торговый фокус с лесом: друзьям — все, а обществу — ничего?
Почему торговля необработанной древесиной происходит на закрытых "аукционах" и без конкуренции. (укр.)
Дело генерала Назарова - сигнал, который нельзя игнорировать
Дело Назарова как потенциальный прецедент для военного судопроизводства Украины и свидетельство неурегулированности ключевых вопросов военной юстиции. (укр.)
Демократия и некомпетентность
Почему Аристотель не доверял демократии как форме правления, в чем заключаются недостатки последней и что это значит для современной Украины. (укр.)