"О, спорт, ты - кэш!"

13 просмотров
Вторник, 02 октября 2012, 16:33
Борис Беcпалый
для УП

Війни породжують героїв і плодять мародерів. Спортивні баталії породжують спортивних героїв і плодять казнокрадів.

Ледь підросла стадіонна трава після Євро-2012, як уряд вже хоче запросити в Україну зимову Олімпіаду-2022. Головний аргумент — успіх того ж Євро. Успіх безсумнівний, та чи у всьому?

Як, наприклад, з оскудінням державної скарбниці? Урядовці цього питання або "не чують", або лицемірно обурюються: "як, мовляв, не соромно високі ідеали вимірювати низменним металом!". Дійсно, як же нам не соромно рахувати свої гроші в їхніх кишенях?

Так, не хлібом єдиним живе людина. Але ж і не без хліба. Без чесного розгляду фінансових аспектів вирішувати, чи потрібна Україні Олімпіада чи ні, доречно хіба що в пісочниці. І перш як влаштовувати українським платникам податків нове свято за їхні гроші, слуги народу мають відзвітувати, куди поділись гроші зі свята попереднього.

Спосіб єдиний і перевірений — незалежний аудит. Євро-2012 фінансувався як спецпроект, гроші виділялись у різний час і в різний спосіб, витрачались — аналогічно. Тож стандартний звіт про виконання бюджету можна писати хіба що на липових дощечках. Тільки повний і незалежний аудит.

Тим більше, що досвід напрацьовано. У 2010-му, за кілька місяців, був проведений аудит діяльності попереднього уряду. В обсягах куди більших, ніж потрібно щодо Євро.

До слова, аудит потрібен навіть безвідносно до Олімпіади. І уряду також. Інакше він залишиться під обґрунтованою підозрою в казнокрадстві.

Натхненник сучасного олімпізму барон П’єр де Кубертен висунув величне вселюдське гасло "О спорт, ти — мир!". Натхненники всеукраїнського дерибану призвичаїлись навіть величні гасла обертати в готівку.

І якщо не викарбували на граніті, то вкарбували у власну практику — "О, спорт, ти — кеш!".

Борис Беcпалий, для УПpowered by lun.ua
Реклама:
Капитолий. Начало реванша Трампа
Дональд Трамп не сдастся сейчас, поскольку намерен баллотироваться на следующих президентских выборах. (укр.)
Заработать на смертях: как нас лишили мировой вакцины в 5 раз дешевле
Три доллара заплатила Всемирная организация здравоохранения за вакцину, закупку которой в ручном режиме сорвал министр здравоохранения Максим Степанов. (укр.)
Настоящая цена меха норок: история одного расследователя
В конце сентября 2020 польский Сейм (нижняя палата парламента) провел историческое совещание по вопросам правовой защиты животных в Польше. (укр.)
Изменил ли Национальный банк свою политику на валютном рынке
По какому принципу НБУ будет выходить на рынок с валютными интервенциями и как будет влиять на курс. Что изменилось в новой стратегии? (укр.)
Торговый фокус с лесом: друзьям — все, а обществу — ничего?
Почему торговля необработанной древесиной происходит на закрытых "аукционах" и без конкуренции. (укр.)
Дело генерала Назарова - сигнал, который нельзя игнорировать
Дело Назарова как потенциальный прецедент для военного судопроизводства Украины и свидетельство неурегулированности ключевых вопросов военной юстиции. (укр.)
Демократия и некомпетентность
Почему Аристотель не доверял демократии как форме правления, в чем заключаются недостатки последней и что это значит для современной Украины. (укр.)