Половинное право избирать

19 просмотров
Четверг, 08 ноября 2012, 18:39
Оксана КоваленкоOksana Kovalenko
УП

Окружна виборча комісія №94 з центром в Обухові у своєму намаганні зробити депутатом Тетяну Засуху загнала у глухий кут українську юридичну систему.

В ніч з суботи на неділю вона визнала недійсним голосування по 27 дільницях, спираючись на рішення суду про неправомірність дій дільничних комісій, які не впустили фантомних спостерігачів на свою територію.

Таким чином були анульовані результати виборів не лише по одномандатному округу, а й голосування за списками.

Наслідки такого рішення тягнуть за собою порушення Конституції навіть у випадку, якщо будуть призначені перевибори, про які заявляє Центрвиборчком.

Існує багато спірних юридичних моментів щодо законності рішення ЦВК, роль у процесі Верховної Ради. Але я не про те.

Давайте гіпотетично припустимо, що влада настояла на своєму, Центральна виборча комісія і парламент дограли свою гру у пінг-понг, і в Україні призначені перевибори.

Депутати-юристи від різних політичних сил в один голос кажуть, що вони можливі лише по одномандатних округах. "Якщо визнали недійсним голосування по всій дільниці, а це і мажоритарка, і багатомандатний округ – значить їх визнали недійсними", – сказав депутат Юрій Ключковський.

"Регіонал" Владислав Забарський пояснює: "Рішення ЦВК і рішення Верховної Ради стосується виключно результатів в мажоритарних округах".

А отже виходить, що вибори в тій частині, де майже 30 тисяч виборців з 27 дільниць 94 округу проголосували за партійні списки, попросту викреслили.

Майже 30 тисяч – це чверть виборців усього округу. Майже 30 тисяч – це майже населення міста Обухів.

І ці майже 30 тисяч виборців силами окружної виборчої комісії №94, Тетяни Засухи та її віртуальних спостерігачів, судами позбавили людей права вплинути на повний склад Верховної Ради.

В разі перевиборів, вони матимуть можливість впливати на обрання лише половини парламенту.

Про другу половину, яку обирають за списками, виборців ніхто не спитає. А про попередню їхню думку вже ніхто і не згадає.

Таким чином виборці лише наполовину зможуть використати своє конституційне право на вибір, яке гарантується стаття 38 Конституції України. А Верховна Рада не буде в повній мірі відповідати волевиявленню громадян за партійними списками.

Скасування голосування по дільницях мало б обурити усі великі партії – бо це їхні відсотки.

Хоча більше за все втратили опозиційні партії.

Згідно з даними паралельного підрахунку голосів, серед виборців, які на 94 окрузі віддали перевагу "Батьківщині", були не враховані майже 37% голосів.

УДАР втратив майже 35% своїх голосів. У "Свободи" забрали майже 43% голосів.

Партія регіонів втратила набагато менше, але все одно цей показник складає 24% голосів від усіх голосів, відданих за цю партію на окрузі.

Втратили й комуністи – теж приблизно 35%.

Звичайно, в масштабах всієї країни ці цифри перетворюються на десяті та соті відсотків, але закон гарантує пряме виборче право, а Конституція гарантує КОЖНОМУ громадянину право обирати.

ОВК 94 своїм рішенням скасувати вибори, а Центрвиборчком своєю спробою призначити перевибори крадуть у людей їх право.

Уявіть, що ви одружуєтесь, але рішення про те, хто стане вашою другою половиною, приймає хтось інший. Ви мовчатимете і погодитесь на шлюб, чи будемо боротися за свій вибір? powered by lun.ua
Экологический диагноз для Украины рецепт оздоровления
Нужно осознать, что состояние окружающей среды сегодня – это проблема. Но еще большая проблема – это крах институций, двойные стандарты и нежелание умных людей это признать. (укр.)
Дубинский как новый политический проект Коломойского
Мы являемся свидетелями запуска нового проекта Коломойского. Рейтинги Зе!команды будут падать. Рейтинги тех, кто будет власть критиковать, будут расти. Тимошенко стареет и уже не та. У Ляшко своя ниша. От Бойко и Медведчука пидташнивает и тех, кто за них вынужденно голосовал. А здесь молодость, азарт, кураж... (укр.)
Улицу Институтскую хотят уничтожить как памятку. Официально
В 2019-ом мы дожились до того, что сами своими руками без принуждения собираемся разрушать историческое место в сердце своей столицы. (укр.)
Что может исказить реальное снятие неприкосновенности с депутатов
Через некоторые нормы закона снятие неприкосновенности может превратиться в ее усиление. Разбираемся. (укр.)
Дело Шеремета. Каждой новой власти нужны свои спецоперации и свои козлы отпущения
Публично обвинять без суда на пафосной пресс-конференции – это, в первую очередь, пиар. Очередной пиар ради себя любимых, а не ради истины.
Биоэнергетика готовится к аукционам
Отсутствие внимания государства к энергетическим проектам, работающим на биомассе и биогазе, может замедлить их развитие с 2020 года. (укр.)
От Нормандии до Шеремета. Зачем дискредитируют волонтеров и ветеранов?
Возможно, нас хотят подвести к мысли, что волонтеры, ветераны и активисты – это дестабилизирующая сила, которая поддерживает, убивает и мешает счастливой интеграции искореженного Донбасса с российскими войсками? (укр.)
Несколько штрихов к истории о Алексее Алчевском
Пра-правнучка Алексея Алчевского, харьковчанка Елена Рофе-Бекетова имеет свой взгляд на одного из первых украинских-олигархов. (укр.)