"Третья Республика": уже видно, что не зря

76 просмотров
Среда, 04 сентября 2013, 10:14
Виктор Матчук
народный депутат Украины VII созыва, 2010-2012, для УП

Громадський рух "Третя Українська Республіка" за недовгий час свого існування вже багатьом політикам муляє очі і ріже слух. Причому не тільки владі, а й опозиції.

Чому ініціатива не подобається владі – це зрозуміло. Одна з основних цілей "Третьої Республіки" – Януковича після 2015 року бути не повинно.

Але для того, щоб його перемогти, потрібен єдиний кандидат у президенти від опозиції. Із цього приводу ми готові тролити опозиційних лідерів настільки, наскільки нам вистачить сил. Зрозуміло, що не всім із них це до вподоби.

Видається, і влада, і опозиція нині уважно стежать за діяльністю "Третьої Республіки". І що найбільше тішить – і перші, і другі зайнялися плагіатом програмних цілей руху.

Ми сіли й проаналізували заяви потенційних кандидатів у президенти буквально за один останній тиждень. Отож, по черзі.

Яценюк на зустрічі з новим послом США сказав, що головною метою має бути не зміна вивіски на кабінеті президента, а забезпечення позитивних змін у країні.

Це – одна з основних тез у виступах Юрія Луценка, з того моменту як він вийшов із в'язниці.

Кличко раптово заговорив, що єдиного кандидата в президенти від опозиції бажано висунути вже в першому турі.

Це те, що "Третя Республіка" намагається всім втовкмачити вже який місяць.

І навіть Янукович заговорив програмними гаслами "Третьої Української Республіки". До нього тільки зараз дійшло, що дряхлу українську економіку вже не вийде "побілити, підлатати й підмазати", її треба ґрунтовно модернізувати.

Будь ласка, шановні потенційні кандидати!

Плагіатьте "Третю Республіку" якнайбільше, можна без посилань. Зараз головне, аби справа, започаткована рухом, жила й приносила результати.

Нині до новоствореного руху входять люди, які не мають амбіцій щодо посад в уряді чи парламенті. Ми також принципово не висуватимемо свого кандидата в президенти.

Ми – не політична партія, не громадська організація, а просто група людей, яким не байдуже майбутнє цієї держави. Ми маємо за що прогодувати свої сім'ї, і під час зустрічей не ділимо портфелі й не домовляємося про розподіл бюджетів.

Наша перевага в тому, що сьогодні ми можемо говорити людям правду як вона є, не боячись за якісь електоральні втрати.

До кінця жовтня ми підготуємо наш остаточний план радикальних змін у країні.

Серед його пунктів, наприклад, радикальна перебудова правоохоронної системи – розпуск міліції й створення нового правоохоронного органу. Його штат має бути в рази меншим за штат нинішнього МВС, а зарплати працівників – у рази більші. При цьому на конкурсних засадах на рівних умовах на роботу туди можуть претендувати всі громадяни України. Працевлаштування має проходити тільки через детектор брехні, а працівники середньої ланки повинні дати згоду на провокацію хабара.

Є пропозиція й щодо суддів. Будь-який суддя, рішення якого було скасовано Європейським судом із прав людини, має автоматично позбавлятися свого статусу.

Українці повинні перестати боятися людей у формі. У них має з'явитися відчуття, що це ті, хто їх захищає, а не гнобить. Так само вони повинні розраховувати, що в судах завжди можна знайти правду.

Щодо економіки – то її слід демонополізувати, у рази зменшити кількість контролюючих органів і, радикально обмеживши їх права, дати бізнесу нарешті вільно дихати в Україні.

Наш план буде невеликий. Це декілька важливих кроків, які можна зробити максимум за одну президентську каденцію.

Що ми робимо з ним далі? Ідемо до людей і збираємо під ним якомога більше – не менше трьох мільйонів – підписів українців.

А після цього запитуємо: хто з кандидатів у президенти готовий підписатися за виконання кожного із цих пунктів? Такий кандидат автоматично зможе розраховувати на підтримку додатково трьох мільйонів людей – тих, кому байдуже яким буде прізвище в майбутнього президента. Для них важливі зміни в країні.

Отож, "Третій Українській Республіці" нині важливо знайти виконавця розробленого плану.

І чим більше ми бачимо, що політики користуються нашими ідеями, тим більше росте розуміння, що цей рух з'явився не даремно.

Віктор Матчук, член ініціативної групи громадського руху "Третя Українська Республіка", спеціально для УП

Реклама:
Уважаемые читатели, просим соблюдать Правила комментирования
Реклама:
Информационная изоляция Донбасса или Еще один "грех" Facebook
Почему невозможно таргетировать рекламу в соцсетях по всей Украине (укр.).
̶Н̶е̶ для прессы. Почему Раде следует восстановить прозрачность
Как Банковая планирует дальше блокировать назначение Клименко руководителем САП
Руководство страны может попытаться использовать ручную комиссию сейчас, затянув назначение Клименко на несколько месяцев и переиграть уже даже утвержденные результаты (укр.).
Кредиты и ипотека во время войны
Как государство поддерживает тех, у кого есть кредиты в банках и что делать, чтобы не допустить массового банкротства после войны? (укр.)
Зеленое восстановление транспорта: удобно для людей
Какие принципы следует учесть при восстановлении городов, чтобы улучшить систему общественного транспорта? (укр.)
Запустите малую приватизацию в условиях войны. Что для этого нужно?
Зачем возобновлять процесс приватизации во время войны? (укр.)
Оккупанты воруют украинское зерно: поименный список мародеров
Кто помогает вывозить и какие компании покупают у россиян украденное украинское зерно? (укр.)