Президенту и правительству нужна помощь. Скорая и неотложная

14 просмотров
Вторник, 03 декабря 2013, 08:44
Дмитрий Тузов
журналист

"Я вам говорю абсолютно відверто - ні президент, ні прем'єр-міністр не знали про проведення цієї операції" - заявив Микола Азаров стосовно розгону "Беркутом" Майдану у Києві.

Чим і розписався в недієздатності - і своїй, і президента Януковича. І тут можливі два варіанта - або Микола Азаров і Віктор Янукович намагаються уникнути відповідальності, або вони обидва де-факто вже передали владу комусь іншому і не контролюють навіть дії державного озброєного органу виконавчої влади, яким є міліція.

Тоді хто насправді керує країною? Опосередковано відповідь на це питання дає Інна Богословська, яка надто добре знає "регіональну" кухню, оскільки щойно її залишила. Вона на 100% переконана, що "ситуацією вже керує Володимир Путін через Віктора Медведчука".

Подібний сценарій "тихої" передачі влади не новий. Пам`ятаєте, як втомлений і деморалізований некерованою, розкраденою країною, яка пережила дефолт, Борис Єльцин, передав владу Володимиру Путіну? Технологічно і без обтяжливих виборів. Щоправда, Борис Миколайович, сидячи під новорічною ялинкою, встиг про це попередити росіян.

Можливо, і Віктор Янукович всіма силами намагався подати знак українцям, що країною він вже не керує - поспіх, з яким влада намагалась встановити головну ялинку країни, просто вражає. При цьому президент припустився страшної помилки, яку, не виключено, у суді кваліфікуватимуть, як кримінальний злочин і порушення Конституції. Основний закон, як відомо, гарантує громадянам України право на участь у мирних акціях протесту. Але свій вердикт має винести суд.

Сподіватимемось, що він відбудеться. А повертаючись до сказаного Інною Германівною, стосовно управління ситуацією  (Україною?) Володимиром Путіним та Віктором Медведчуком, хочу відзначити дивовижну координацію між групами провокаторів на київському Майдані, які бігали по Хрещатику і поблизу київської мерії з "коктейлями Молотова" та телевізійними групами російських телеканалів. Ніби між ними існував якийсь непомітний інформаційний зв`язок.

Це вже дозволило російському президентові назвати події в Україні "погромом", а депутати Севастопольської міськради навіть поспішили запросити на територію нашої країни російські війська для "наведення порядку". Це прямий заклик до повалення держави й початку іноземної агресії. Щоправда, депутат Севастопольської міськради Сергій Смольянінов, який почав збір підписів під таким зверненням, певно, вважає можливість російської інтервенції на територію України дружньою допомогою. Хай у цьому теж розбираються судові органи.

Тим часом, все ще діючий президент, певно підбадьорюючи свій електорат, вже кілька разів вкинув в інформаційний простір повідомлення про свою поїздку до Москви. Віктор Янукович поспішає. Що він там збирається підписувати?

Президент не має такої звички ділитись планами - ані з парламентом, ані з МЗС. "Харківські угоди", які він підписав, ми добре пам`ятаємо. Мені здається, що Віктор Янукович і так наламав достатньо дров - зірвав підписання угоди про асоціацію з ЄС, спробував жорстоко придушити Майдан.

Певно, президент потребує нашої допомоги. В країні має запрацювати парламент. І не як кишеньковий орган партії Регіонів, у якому депутати, ніби маріонетки, голосують за помахом руки Михайла Чечетова. А як справжній орган законодавчої влади в країні, уповноважений на це народом.

Бо лише Верховна Рада зможе виправити помилку, якщо її, боронь Боже, припуститься президент під час дуже непростих переговорів. А перемовини Віктора Януковича з Володимиром Путіним, погодьтеся, ніколи не були простими.

Депутати-регіонали теж потребують нашої допомоги. Вони не повинні втратити відчуття реальності від того факту, що у опозиції не вистачає голосів для таких серйозних питань, як відставка уряду Азарова. Голоси, яких не вистачає опозиції - за нами. Тобто за тими, хто прийде на допомогу їм всім, і сьогодні вранці (3 грудня) і потім, в наступні дні роботи Верховної Ради, буде знаходитись поблизу Верховної Ради.

Люди в сесійній залі мають почути нашу дружню підтримку і колективний голос тих, чиїми представниками і виразниками інтересів вони є. Коли цей голос звучить доволі впевнено, вони до нього, повірте, прислухаються.

Дмитро Тузов, журналістpowered by lun.ua
Реклама:
Сезон красной икры: о чем стоит помнить накануне новогоднего ажиотажа
От чего зависит цена на икру и как уберечь себя от некачественного продукта. (укр.)
Интернет как возможность и угроза для детей: как найти баланс
Цифровая среда, в которой мы все живем, полна огромным количеством угроз. Около 60% детей в возрасте от 8 до 12 лет уязвимы к киберрискам в в сети. Как предотвратить это? (укр.)
Как "пришить" уголовное дело в Украине? Лайфхак от Павлоградских прокуроров
Вместо реформ правоохранительных органов и уменьшению уровня коррупции, сейчас мы возвращаемся к старой-доброй "ментовской поруки" времен Януковича, когда правоохранители могут уничтожить любого, стоит только выяснить цену вопроса. (укр.)
Мария Башкирцева – яркая комета на небосклоне XIX века
Данные об ее точном дне рождения настолько противоречивы, что мнения исследователей в этом до сих пор расходятся. Причем не только о дате, но и по году. Тем не менее, большинство из них все же считают, что это произошло 24 ноября 1858. (укр.)
Особенности диагностики и лечения COVID-19
Тенденция заболеваемости COVID-19 в нашей стране и мире, наверное, уже не оставила никого равнодушным. Давайте еще раз поговорим об особенностях диагностики и лечения именно этого заболевания. (укр.)
Закон об админсборах – таблетка от непрозрачных платежей за услуги государства и общин
В Украине активно происходит децентрализационная реформа. Однако из-за ненадлежащего правового регулирования сферы оплаты за админуслуги - местные бюджеты существенно недополучают. (укр.)
Начало конца инфраструктурной диктатуры
АМКУ оштрафовал железнодорожное предприятие, которое завышало цены на пользование подъездными путями. Это решение открывает сотням компаний путь для борьбы за справедливые рыночные условия. (укр.)