Наращивать динамику протестов

0 просмотров
Четверг, 05 декабря 2013, 14:29
Тарас Стецькив
общественный и политический деятель, народный депутат Украины I-IV, VI созыва

Ключове значення для народного успіху має нарощення динаміки протестів в Києві і в регіонах. Кількість протестуючих і їхня дія кожен день має збільшувати силу тиску на владу.

Як цього досягти?

Нагадаю головні вимоги, які стихійно сформовані Майданом і опозицією в Києві перед владою:

1. Відставка всього уряду Азарова і формування перехідного технічного уряду.

2. Покарання всіх виконавців та організаторів звірячого побиття людей в ніч з 29 на 30 листопада на Майдані. Звільнення всіх заарештованих політв’язнів.

3. Розпуск Верховної Ради і проведення дочасних виборів (для цього опозиція в складі трьох фракцій заблокувала парламент).

4. Визначення і оприлюднення дати підписання угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

5. Відсторонення від президентської посади Януковича і дочасні вибори нового президента.

Я переконаний, що максимально швидко має бути доповнений і оприлюднений на Майдані склад штабу Національного спротиву, куди, крім "реєстрової" опозиції, мають увійти представники діючих громадських організацій і лідери студентських страйкомів там, де вони виникли. Це дасть керівництву необхідну легітимність і дозволить більш дієво керувати протестом.

Якщо влада втрачає легітимність в очах власного народу, Майдан має народити і самопроголосити власний центр керівництва суспільним протестом. По суті, це стане кроком до створення альтернативної (паралельної) влади, яка бере на себе здійснення функцій, які слід здійснювати в подібній ситуації.

Штаб національного спротиву має почати діяти, даючи вказівки, накази, що робити кожного дня і вибудувати вертикаль керівництва процесом в регіонах.

В кожній області мають бути призначені керівники. Це можуть бути мери міст, голови облрад, чи депутати, а якщо таких нема – авторитетні місцеві діячі, в крайньому випадку, представники з центру.

Завдання таких штабів на місцях: пропагандистська і роз’яснювальна робота, чого вимагає і що робить опозиція, організація протесту на місцях, ротація присутності активістів в Києві, проведення мобілізаційної кампанії.

Головна стратегія має полягати в розширенні території (географії) протесту і в делегітимізації влади Януковича в суспільній свідомості.

Делегітимізація може здійснюватись у різний спосіб: висловлення недовіри Януковичу та главам його адміністрацій на сесіях місцевих рад, оголошення територій населених пунктів, які не визнають владу Януковича і виступають за приєднання до угоди з ЄС, рішення про прибрання портретів Януковича з шкіл, ВУЗів, кабінетів чиновників і т.д.

По-суті, такими і подібними діями, запускається процес народного (політичного) імпічменту Януковичу.

Якщо опозиція (керівництво Майданом) буде діяти послідовно, не допустить помилок, не зупиниться на півдорозі, не купиться на гнилий компроміс – народний протест буде наростати і рано чи пізно наступить вирішальний момент.

Вирішальний момент наступить тоді, коли буде підготована і здійснена потужна мобілізаційна акція, реалізація якої унеможливить подальше перебування Януковича на посаді президента України.

Лише після цього стане можливим політичне розв’язання кризи політичними засобами. Воно полягатиме не тільки у скликанні "круглого столу" і виборах, які змінять прізвища на вершині влади. Воно полягатиме в установленні нового правопорядку в країні (перерозподілі влади на користь народу) через прийняття нової Конституції всенародно обраними Установчими Зборами.

Тарас Стецьків 

Капитолий. Начало реванша Трампа
Дональд Трамп не сдастся сейчас, поскольку намерен баллотироваться на следующих президентских выборах. (укр.)
Заработать на смертях: как нас лишили мировой вакцины в 5 раз дешевле
Три доллара заплатила Всемирная организация здравоохранения за вакцину, закупку которой в ручном режиме сорвал министр здравоохранения Максим Степанов. (укр.)
Настоящая цена меха норок: история одного расследователя
В конце сентября 2020 польский Сейм (нижняя палата парламента) провел историческое совещание по вопросам правовой защиты животных в Польше. (укр.)
Изменил ли Национальный банк свою политику на валютном рынке
По какому принципу НБУ будет выходить на рынок с валютными интервенциями и как будет влиять на курс. Что изменилось в новой стратегии? (укр.)
Торговый фокус с лесом: друзьям — все, а обществу — ничего?
Почему торговля необработанной древесиной происходит на закрытых "аукционах" и без конкуренции. (укр.)
Дело генерала Назарова - сигнал, который нельзя игнорировать
Дело Назарова как потенциальный прецедент для военного судопроизводства Украины и свидетельство неурегулированности ключевых вопросов военной юстиции. (укр.)
Демократия и некомпетентность
Почему Аристотель не доверял демократии как форме правления, в чем заключаются недостатки последней и что это значит для современной Украины. (укр.)