Где же эта стена, на которой висит карающий топор?

1563 просмотра
Вторник, 08 декабря 2015, 10:21
Владимир Манько
для УП

Нещодавно президент Порошенко цитував Авраама Лінкольна: якби в мене було 8 годин для того, щоб зрубати дерево, я б витратив 6 годин для того, щоб наточити сокиру.

Цей вислів слід сприйняти алегорично по відношенню до українських реалій. У мене питання: де пеньки? Точніше – "пеньків", які вросли у владу, та стільки, що їх потрібно з корінням викорчовувати.

Що ми маємо? Ми точимо цю сокиру вже більш ніж півтора роки.

Реформуємо державні інституції, створюємо нові. Непотрібні ліквідовуємо. Реформуємо поліцію, прокуратуру, фіскальну службу, антимонопольний комітет, фонд держмайна та інше. Створено нові Антикорупційні бюро та Агентство. Маємо якусь більшість у Верховній Раді та якийсь уряд. За кілька днів буде звіт цього уряду псевдо-камікадзів.

Так, посади прем'єр-міністра і міністрів є лише засобами, за допомогою яких маємо досягати результату.

Результату досягли – для себе. А для народу?

Кинутої кістки у вигляді безмандатного гаманця Яценюка Миколи Мартиненка народ не нагодуєш. Тут треба гарно попрацювати сокирою.

Під час війни бездарний уряд обходиться надто дорого. А корупція, яка досі існує в уряді, вже давно стала загрозою національній безпеці. Корупціонери – це звичайні мародери. І знову ж таки – де священна та праведна сокира?

При такій поганій грі прем'єр не лише намагається грати погоду, а й шантажує. Мовляв, відправите у відставку – коаліції кирдик. Та вона й без Сені ледь-ледь працює. Точніше, вона на апараті штучного дихання. Навіщо президент за нього тримається? У якому закутку АП заховано сокиру Лінкольна?

Яценюк хоче грати погоду – без питань. Уряд камікадзе – на вихід. Рада має склеїти нову. Не вийде – Рада на вихід.

От тоді і побачимо, у якій задній системі координат опиниться Народний фронт. Фронтовики вже показали, чого варті під час місцевої кампанії. Навіть бренд БПП не допоміг. Отут спрацювала народна сокира.

Тому, пане президенте, народ чекає на вашу сокиру.

Скажете, не демократично? Може й так. Але якщо від тої чистки люди стануть жити краще, вони Вам пробачать усе. Або навпаки – цей народ винесе Вас усіх.

Володимир Манько, спеціально для УПpowered by lun.ua
Реклама:
Капитолий. Начало реванша Трампа
Дональд Трамп не сдастся сейчас, поскольку намерен баллотироваться на следующих президентских выборах. (укр.)
Заработать на смертях: как нас лишили мировой вакцины в 5 раз дешевле
Три доллара заплатила Всемирная организация здравоохранения за вакцину, закупку которой в ручном режиме сорвал министр здравоохранения Максим Степанов. (укр.)
Настоящая цена меха норок: история одного расследователя
В конце сентября 2020 польский Сейм (нижняя палата парламента) провел историческое совещание по вопросам правовой защиты животных в Польше. (укр.)
Изменил ли Национальный банк свою политику на валютном рынке
По какому принципу НБУ будет выходить на рынок с валютными интервенциями и как будет влиять на курс. Что изменилось в новой стратегии? (укр.)
Торговый фокус с лесом: друзьям — все, а обществу — ничего?
Почему торговля необработанной древесиной происходит на закрытых "аукционах" и без конкуренции. (укр.)
Дело генерала Назарова - сигнал, который нельзя игнорировать
Дело Назарова как потенциальный прецедент для военного судопроизводства Украины и свидетельство неурегулированности ключевых вопросов военной юстиции. (укр.)
Демократия и некомпетентность
Почему Аристотель не доверял демократии как форме правления, в чем заключаются недостатки последней и что это значит для современной Украины. (укр.)