Не допустить Яценюка к земле украинского народа

4849 просмотров
Четверг, 03 марта 2016, 17:26
Виктор Матчук
народный депутат Украины VII созыва, 2010-2012, для УП

Коли політик не може запам’ятатися людям хорошими і корисними справами, йому залишається робити лише гучні заяви і обіцянки. Прикро, коли цим політиком є прем’єр-міністр держави. І ще гірше, коли ці заяви суперечать закону і здоровому глузду.

Днями глава українського уряду Арсеній Яценюк виступив з ініціативою продати на аукціоні 1 мільйон гектарів землі з державної власності. Заява безвідповідальна і позбавлена будь-якого сенсу.

Торгувати землею в Україні нереально з кількох причин. Найголовніша і найбільш очевидна із них – це мораторій на продаж сільськогосподарських угідь, накладений Верховною Радою і підписаний президентом.

Парламент не уповноважив прем’єра на продаж землі. Хіба що Яценюк робитиме це незаконно. І навіть якби до цього дійшло, то не уявляю, хто з інвесторів наважився б вкласти гроші у таку аферу.

Крім того, якщо немає законодавчої бази, то неможливо навіть говорити про якусь об’єктивну ціну на землю.

Але є ще одна – неформальна причина, через яку не можна продавати землю. І ця причина є навіть важливішою, ніж закон, який в принципі можна поміняти.

Йдеться про те, що люди – їхні батьки, або діди, які колись працювали на землі, не за власною волею опинилися одні в колгоспах, іншим же "пощастило" опинитися в радгоспах.

На той час великої різниці не було. Землю відібрали у всіх. Але коли дійшло до розпаювання вже у незалежній Україні, то земельні наділи отримали лише працівники колгоспів.

Люди з радгоспів опинилися без паїв, і цю землю прийнято вважати також державною. Насправді ж немає ніякої державної землі, є земля українського народу.

Чесна держава мала б завершити цей несправедливий процес розпаювання і тільки тоді говорити про продаж земель. Адже ніхто, навіть така людина, як Яценюк, не має права просто так розпоряджатися спільною власністю тих людей, які в силу лише формальних причин поки що не отримали свої паї.

Цю несправедливість потрібно виправляти якомога швидше, доки якомусь недалекому політику все-таки не вдасться розпродати землю і знищити сподівання людей отримати свої власні наділи.

Адже єдиним розпорядником головного багатства України – її землі – відповідно до Конституції є народ України, а держава повинна забезпечувати лише збереження цього ресурсу.

Не можна нинішнього українського прем’єра допускати до землі українського народу. Такі його заяви – це приклад того, до чого може докеруватися уряд, який працює без реальної програми, якому висловлено недовіру, але залишено біля державного керма в силу лише кулуарних домовленостей.

Очевидно, що, на думку Яценюка, його ініціатива має сприйматися людьми як щось дуже реформаторське і толкове. Насправді ж це повне безглуздя, яке суперечить закону і попахує аферизмом.

P.S. Коли тільки прочитав заяву Арсенія Яценюка, ця ініціатива мене насправді сильно здивувала і налякала. Втім, судячи із слабкої реакції засобів масової інформації, на ініціативу прем'єра, його слова вже ніхто серйозно не сприймає і не приділяє їм аж такої уваги. І слава Богу.

Але й іншим не слід братися до вирішення питання української землі так легковажно.

Віктор Матчук, народний депутат, 2010-2012, для УПpowered by lun.ua
Системные изменения в лечении рака могут спасти жизнь каждого пятого больного
Войну с раком невозможно выиграть, если нет стратегии победы, если ежедневно, шаг за шагом, последовательно не олицетворяет ее план. (укр.)
Месяц в Харькове: признания в любви
Какой он, культурный Харьков. (укр.)
Украине нужна новая киберстратегия
Основные пробелы в области кибербезопасности в Украине и варианты выхода из сложившейся ситуации. (укр.)
Как мировые тренды влияют на развитие фитнеса в Украине
Каждый год появляются новые виды тренировок и тренажеров, выпускаются новые мобильные приложения и онлайн-продукты.
Как определиться с будущей профессией
Будущее требует от нас всех постоянного обучения и самообучения, самодисциплины и искренней страсти к своему делу. (укр.)
Зеленский распустил ЦИК, или Зачистка по всем фронтам
Оглядываясь на события последних недель в ВР, можно заметить определенную тенденцию, которой придерживается Зеленский и его сторонники. Речь может идти как об узурпации власти действующим президентом, так и об искреннем желании реальных положительных изменений, возможны только при условии полной очистки всех госструктур от следов старой власти. (укр.)
Самосожжения. Постскриптум для империи
Сумерки СССР, современным россиянам кажутся "счастливой эпохой", для колоний озаренные огнем живых факелов с запахом горелого мяса. (укр.)