Коронавирусная республика

11315 просмотров
Понедельник, 04 мая 2020, 11:35
Евгения Кравчук
заместитель председателя фракции "Слуга народа"

В дитинстві мама змушувала нас одягати шапку, коли на вулиці холодно. Але ледь вийшовши за межі двору, ми ховали шапку в кишеню. Не послухатися маму вважалося героїчним вчинком.

Схожий "героїзм" нещодавно проявила цілком доросла людина – мер міста Черкаси Анатолій Бондаренко. Він скасував карантин у своєму місті, відкрито виступив проти Володимира Зеленського, та ще й згадав у своєму палкому відеозверненні повстанців Холодного яру, козаків та військовий корабель "Черкаси".

Хоча раніше у пана Бондаренка були інші кумири – зокрема, Йосиф Сталін. А карантинні заходи він вважав занадто демократичними і закликав правоохоронців діяти жорсткіше. 

На момент запису відповідного відео на Черкащині не було зафіксовано жодного випадку COVID-19. Станом на 3 травня таких випадків 308.

Ну, на подібні речі вітчизняні політики звикли не звертати уваги. Так само, як і на інші "дрібниці" – наприклад, суворий карантин, на якому сидить ледь не половина світу.

Днями зі США повернулася моя свекруха – гостювала півроку в родичів, бавила дитину. Останній місяць вона не виходила з дому взагалі – "гуляти" з малюком дозволялося хіба що на балконі. І це не Нью-Йорк, де ситуація з COVID-19 критична, а більш "помірний" Бостон, штат Массачусетс. Мабуть, в цьому теж винен "поганий Зеленський".

Влада вже неодноразово пояснювала, чому витримати карантин потрібно саме до 11 травня. По-перше, на травневі свята українці звикли брати участь у масових заходах. Цього року такі заходи є небезпечними. 

По-друге, ближче до літа активність респіраторних захворювань зазвичай спадає. 

По-третє, для подолання ворога потрібна армійська дисципліна – хай навіть вона іноді виглядає занадто жорсткою. Весь світ веде війну з коронавірусом, і поки на цьому фронті рано розслаблятися.

Відкрию таємницю: опівночі 11 травня коронавірус не перетвориться на гарбуза, як у казці. Тому вихід з карантину має бути поступовим та поміркованим. 

Я, як і решта українців, втомилася від затворницького способу життя. Але коли я бачу тисячі киян на полі тюльпанів недалеко від столиці, мені хочеться сказати їм: зателефонуйте до найближчої інфекційної лікарні. Дізнайтесь про кількість вільних місць. Від відповіді одразу тверезієш. На жаль, поки людина не стикається близько з бідою, вона схильна думати, що все це міф і "вселенський заколот".

Якщо наш підліток без шапки захворіє на бронхіт, його лікування ляже на плечі мами – тієї самої, проти якої він бунтував. Якщо безвідповідальність черкаського мера, не дай Боже, призведе до спалаху COVID-19, розгрібати наслідки доведеться вищому керівництву держави. Зокрема на рівні Офісу президента.

Саме тому вихід із карантину має адаптувати центральна влада. У тісній співпраці з місцевою – але все ж центральна. Інакше на карті України з'явиться не вільний козацький край, про який розповідає мер, а "коронавірусна республіка".

До речі, про "республіки". Все починалося зі скромної ідеї федералізації. Потім були так звані референдуми. "ДНР" та "ЛНР". Війна.

Запитайте учасників східних "референдумів", що привело їх на виборчі дільниці шість років тому. Навряд чи хтось із них голосував за Іловайський котел, руїни Донецького аеропорту, комендантську годину, тисячі загиблих. Мотивація була цілком мирною: "висловити свою думку", "відповісти Києву за Майдан".

В Черкасах цілі також мирні: бізнес просто хоче працювати, люди – просто гуляти парками. Але до чого пан Бондаренко закликатиме далі? Скасує на Черкащині рекомендації Нацбанку? Чи дію Податкового кодексу?

Це дуже слизький шлях. Тому я сподіваюся, черкаський мер визнає свої помилки і вчасно натисне на гальма. А ми, в свою чергу, визнаємо свої.

Так, наша реакція на ресторан "Велюр" була недостатньою. Ми обов'язково розглянемо це питання на засіданні фракції, а Микола Тищенко пообіцяв, що адміністрація сплатить штраф, якщо порушення були. А сам він до кінця карантину забезпечуватиме гарячими обідами київських медиків.

Так, нам теж не до кінця зрозуміло, чому під час карантину "Епіцентр" міг продавати цвяхи, а невеликий будівельний магазин – ні. Понад сотня народних депутатів надіслали прем'єр-міністру Денису Шмигалю відповідне звернення.

І останнє. В коментарях до дописів черкаського мера лунають жартівливі заклики: ось наш наступний президент! Не знаю, чи дійсно пан Бондаренко має президентські амбіції. Але якщо так, дам йому одну пораду, яку я вже давала, аналізуючи рік президентства Володимира Зеленського.

Весь останній рік наші опоненти присвятили обливанню брудом чинного президента, ретельному пошукові його помилок. Результати бачимо в соціологічних опитуваннях: за рівнем довіри українців ніхто навіть близько не підійшов до Зеленського. Може, треба діяти самому, а не критикувати дії інших? І діяти на благо українців, а не наражати їх на смертельну небезпеку. 

Євгенія Кравчук, для УП

Колонка – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст колонки не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ній піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора колонки.  powered by lun.ua
Реклама:
Механизм отзыва депутата по народной инициативе: как это работает
Депутат должен нести ответственность перед избирателями, ведь прежде всего он представляет именно их интересы. Нередко депутаты об этом забывают, когда получают власть. Что же в таком случае делать людям, которые голосовали за недобросовестного депутата? (укр.)
Меняй офисы или накроет волна провала
Как изменились офисные пространства в связи с эпидемией COVID-19.
15 лет борьбы за права людей с инвалидностью
Еще 15 лет назад испытывала такие жесткие травли в университете, чувствовала кучу неудобств и нарушений моих прав. (укр.)
Новые возможности для социальных предпринимателей с востока Украины
Как получить доступный кредит для бизнеса на прифронтовых территориях. (укр.)
Как продать бизнес: советы финансиста
Я не раз готовила бизнес к продаже. Приведу несколько важных рекомендаций, как это сделать успешно. (укр.)
Что убивает главную реку Украины и как это предотвратить
В 2019 году в Днепр только в пределах Киева скинули 723,2 млн куб м сточных вод, из которых 40% были неочищенными. Как спасти Днепр?
Bitcoin в законе
Как происходит правовое регулирование виртуальных активов в Украине. (укр.)