Предвыборная программа Ющенко. Полный текст

Пятница, 9 июля 2004, 19:30
Ющенко Віктор Андрійович,
1954 року народження, економіст, народний депутат України, безпартійний, проживає у місті Києві, Голова Національного банку України (1993–1999), Прем'єр–міністр України (1999–2001), лідер найбільшої парламентської фракції, батько п'ятьох дітей.

ЯКОЮ Я БАЧУ УКРАЇНУ

Я бачу Україну справедливою і заможною європейською державою. Де кожна людина може реалізувати свої можливості, не шукаючи кращої долі за кордоном. Де кожен, хто бажає працювати, має роботу і гідну зарплату. Де кожна дитина може отримати якісну освіту. Де кожен громадянин має доступ до належного медичного обслуговування; кожна літня людина отримує гідну пенсію. Де надійно захищене життя – сім'я, материнство і дитинство. Де шанують ветеранів. Де влада користується довірою і повагою громадян. Де державні чиновники компетентні і законослухняні, отримують високу зарплату і не беруть хабарів. Де всі рівні перед законом; де кожен із нас, а не лише багаті, може захистити свої права у суді. Де надійно гарантовані свобода думки, свобода слова, свобода совісті. Я бачу Україну державою, яку шанують і цінують її власні громадяни і до якої з повагою ставляться у світі. Я бачу Україну, в якій житимуть, як казав Олександр Довженко, "по закону Божеському і людському".

ЗА

Створення мільйонів нових робочих місць. Економічне зростання, що позначається на добробуті кожного громадянина. Кардинальне підвищення зарплат і пенсій. Доступність якісної освіти, медицини. Пристойне житло для кожної сім'ї.

ЗА

Державу, яка захищає інтереси простих громадян, а не прислуговує купці олігархів. Зменшення податків, стимулювання виробництва. Обмежене втручання держави в життя громадян. Незалежний суд, що надійно захищає права простих людей.

ПРОТИ

Приниження людської гідності. Бідності і безробіття. Розкрадання державної власності і державного бюджету. Репресивних податків, що не дають підприємствам працювати, а людям – отримувати гідну зарплату.

ПРОТИ

Зловживання владою. Обмеження прав і свобод простих громадян. Корупції і хабарництва, на чому тримається нинішня влада.

Як економіст за фахом, маючи досвід роботи на посадах Голови Національного банку і Прем'єр–міністра України, як лідер найбільшої парламентської фракції – я знаю, як цього досягти.

За півтора роки роботи мого Уряду був наведений порядок у бюджетній сфері, усунуті бартерні розрахунки. Стали прозорими грошові потоки, припинилися масові відключення електроенергії. Ми підвищили зарплати і пенсії усім категоріям населення. Домоглися вчасної виплати зарплат, ліквідували заборгованість із виплати пенсій. І головне – ми досягли цього без зовнішніх запозичень, з опорою виключно на власні ресурси.

Після перемоги на президентських виборах я зобов'язуюся перед народом України виконати такий План дій.

ПЛАН ДІЙ ВІКТОРА ЮЩЕНКА

"ДЕСЯТЬ КРОКІВ НАЗУСТРІЧ ЛЮДЯМ"


1. СТВОРИТИ П'ЯТЬ МІЛЬЙОНІВ НОВИХ РОБОЧИХ МІСЦЬ.

Для цього:

– Створення нових робочих місць з гідною зарплатою визначити критерієм оцінки діяльності влади на всіх рівнях.
– Спрямувати економічну політику на розвиток внутрішнього ринку.
– Запровадити систему державного замовлення і громадських робіт для створення нових робочих місць.
– Гарантувати робоче місце кожному, хто отримав професію за державним замовленням.
– Зняти всі перешкоди для тих, хто хоче відкрити власну справу, сприяти їх власній ініціативі.
– Зменшити ставки кредитування. Забезпечити гарантований доступ до кредитів для малого і середнього бізнесу.
– Сприяти розвитку високотехнологічних галузей – для виходу України на міжнародні ринки праці.
– Залучити в економіку України інвестицій у 10 разів більше, ніж сьогодні – це нові робочі місця, нові технології.

2. ЗАБЕЗПЕЧИТИ ПРІОРИТЕТНЕ ФІНАНСУВАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПРОГРАМ.

Для цього:

– Збільшити мінімальну пенсію – вона буде більшою за прожитковий мінімум. Ліквідувати "зрівнялівку" та дискримінацію у пенсійному забезпеченні.
– Протягом року повернути людям борги із зарплати.
– Відновити зруйновану систему охорони здоров'я – в кожному місті та селі. Забезпечити кожному громадянину гарантований перелік безоплатних медичних послуг.
– Гарантувати пріоритетне оздоровлення ветеранів війни і праці, які віддали свої кращі роки служінню державі – це наш святий обов'язок.
– Створити умови для повноцінного суспільного життя інвалідам.
– Відновити повагу у суспільстві до Вчителя; гарантувати освітянам зарплату, не нижчу середньої по промисловості.
– Кожна дитина, незалежно від майнового стану батьків, зможе отримати якісну освіту.
– Забезпечити пріоритетне право отримання вищої освіти за бюджетні кошти дітям із малозабезпечених сімей.
– Поновити 10–річний термін навчання у середній школі з 5–бальною системою оцінки знань.
– Замість будівництва нових урядових споруд і купівлі дорогих авто для чиновників – будувати соціальне житло для малозабезпечених громадян.

3. ЗБІЛЬШИТИ БЮДЖЕТ – ЗМЕНШЕННЯМ ПОДАТКІВ.

Для цього:

– Зменшити податки. Коли вони будуть справедливими, їх сплачуватимуть усі, – тіньова економіка вийде на світло і поповнить бюджет.
– Щорічно зменшувати оподаткування фонду зарплати – через п'ять років він не перевищуватиме 20%.
– Спростити процедури сплати податків, зробити їх прозорими.
– Відокремити бізнес від влади, захистити підприємців від поборів. Припинити практику використання правоохоронних органів для здійснення тиску на підприємства.
– Очистити податкові органи від корумпованих чиновників, підвищити зарплату чесним професіоналам. Вони збиратимуть податки в повному обсязі і виключно на основі закону. Ліквідувати податкову міліцію – в цьому каральному органі не буде потреби.
– Змусити олігархів справно сплачувати всі податки. Я проти нового перерозподілу власності, але олігархи заплатять справжню ціну за підприємства, що "прихватизуються" за безцінь – мільярди гривень підуть на виплату заощаджень пограбованих громадян.

4. ЗМУСИТИ ВЛАДУ ПРАЦЮВАТИ ДЛЯ ЛЮДЕЙ, ПОВЕСТИ РІШУЧУ
БОРОТЬБУ З КОРУПЦІЄЮ.

Для цього:

– Звільнити з посад казнокрадів і хабарників у структурах виконавчої влади, натомість призначити чесних і порядних професіоналів.
– Скоротити непотрібні управлінські структури, зменшити чисельність армії чиновників. Решті – забезпечити належні умови роботи і гідну зарплату. Дешевий чиновник надто дорого обходиться народу. Кожен чиновник підпише "Кодекс честі державного службовця" – і неухильно його дотримуватиметься.
– Чітко визначити функції оновлених владних структур. Держава не втручатиметься у життя людей там, де вони без неї впораються набагато краще.
– Звільнити суддів, які заплямували себе корупцією і замовними рішеннями в інтересах олігархів. Суди відновлять почуття справедливості у суспільстві – вони не каратимуть, а захищатимуть права громадян.
– Провести справжню політичну реформу – кожен відчує, що влада працює для громадян, і працює ефективно. Зміни до Конституції будуть прийняті прозоро і законно – і запроваджені у 2006р., після обрання нової Верховної Ради на вільних і чесних виборах.
– Розширити права і зміцнити фінансову базу для ефективного самоврядування – на рівні міст, селищ, сіл. Більше коштів спрямуємо у регіони і до територіальних громад – на фінансування найважливіших потреб людей.

5. СТВОРИТИ БЕЗПЕЧНІ УМОВИ ДЛЯ ЖИТТЯ ЛЮДЕЙ.

Для цього:

– Змінити пріоритети правоохоронців – головним у їх діяльності буде не безпека можновладців, а безпека кожного громадянина.
– Очистити правоохоронні органи від корупціонерів, на керівні посади призначити чесних, високопрофесійних офіцерів, надати їм належну політичну і матеріальну підтримку. Розгорнути рішучу боротьбу з криміналітетом і організованою злочинністю.
– Підвищити рівень захисту населення від природних і техногенних аварій і катастроф. Послідовно вирішувати нагальні проблеми чорнобильців. Я гарантую, що інформація про екологічний стан довкілля буде повністю відкритою для громадян.

6. ЗАХИСТИТИ ЦІННІСТЬ СІМ'Ї, ПОВАГУ ДО БАТЬКІВ І ПРАВА ДІТЕЙ.

Для цього:

– Зламати тенденцію скорочення чисельності населення України.
– Збільшити мінімум у 10 разів грошову допомогу матері при народженні дитини. Відмова матері від професійної діяльності на користь виховання дитини має знайти належне визнання у суспільстві.
– Гарантувати якісну і безкоштовну медичну допомогу жінкам при народженні дитини.
– Створити умови, щоб саме сім'я, а не виховні заклади, стала гармонійним середовищем для виховання дітей.
– Надавати державну підтримку тим, хто виховує дітей, або доглядає людей похилого віку.
– Відновити мережу державних і комунальних дитячих садків і ясел, насамперед – на селі. Заборонити продаж дошкільних закладів.
– Створити умови, щоб батьки виховували дітей і мали гідний заробіток не на чужині, а у себе вдома.
– Кредити для будівництва або купівлі житла будуть доступні кожній молодій сім'ї – як у місті, так і на селі.
– Ліквідувати дитячу безпритульність. Забезпечити пріоритетний розвиток дитячих будинків сімейного типу.
– Забезпечити безкоштовно дітей–інвалідів ліками, медичними засобами, спеціальним харчуванням, оздоровленням; створити їм умови для повноцінного життя у суспільстві.
– Впровадити інститут сімейних лікарів.
– Забезпечити неухильне дотримання законів, що забороняють пропаганду аморальності і насильства, – свідомість дітей буде захищена від руйнівного впливу.

7. СПРИЯТИ ДУХОВНОСТІ, ЗМІЦНЕННЮ МОРАЛЬНИХ ЦІННОСТЕЙ.

Для цього:

– Створити умови для розвитку особистості, високого рівня освіти і культури громадян.
– Сприяти єдності народу України, орієнтації суспільства і держави на загальнолюдські цінності – свободу, демократію, міжнаціональну і міжконфесійну злагоду, взаємну повагу і толерантність, справедливість і добро.
– Підтримувати ініціативи громадян, їх активну участь у вирішенні державних проблем. В оновленій Україні стане нормою свобода слова, активна діяльність громадських організацій, політичної опозиції – як запорука державної політики в інтересах народу.

8. СПРИЯТИ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОГО СЕЛА.

Для цього:

– Зупинити спекулятивні махінації навколо продажу землі – земля буде власністю тих, хто її обробляє.
– Збільшити вдвічі продуктивність сільського господарства, кардинально підвищити рівень доходів селян.
– Зробити фінансові ресурси доступними селянам, а не чиновникам і посередникам. Гарантувати справедливі закупівельні ціни на сільгосппродукцію.
– Підняти рівень доходів селян до середнього по країні.
– Збудувати сучасну транспортну інфраструктуру, завершити газифікацію, налагодити телефонний зв'язок, відновити роботу шкіл, клубів, фельдшерсько–акушерських пунктів – у кожному селі. Молодь матиме змогу реалізувати свої здібності і не покидатиме села.

9. ПІДВИЩИТИ БОЄЗДАТНІСТЬ АРМІЇ, ПОВАГУ ДО ЛЮДЕЙ У ПОГОНАХ.

Для цього:

– Мобілізувати ресурси для створення в Україні боєздатної армії, розвитку оборонних технологій.
– Скоротити термін строкової військової служби до 12 місяців невідкладно – вже з весняного призову 2005р.
– Скасувати призов на військову службу і забезпечити комплектування професійної армії за контрактом – починаючи з 2010р.
– Забезпечити військовослужбовців житлом. Гарантувати кожному військовому при звільненні в запас пристойне житло і соціальні гарантії.

10. ПРОВОДИТИ ЗОВНІШНЮ ПОЛІТИКУ В ІНТЕРЕСАХ НАРОДУ УКРАЇНИ.

– Зовнішня політика України буде чесною, прозорою і послідовною, економічно вигідною.
– Ми будемо оцінювати її успіхи не за кількістю візитів, заяв і декларацій. Головне для нас – це обсяги залучених в Україну інвестицій, просування вітчизняних товарів на міжнародні ринки, захист прав громадян України за кордоном.
– Відносини з Росією будуть взаємовигідними, дружніми і стабільними.
– Наші партнери, як на Сході, так і на Заході побачать іншу Україну – міцну, надійну, яка дотримується зобов`язань і водночас здатна захистити свої національні інтереси.

* * *

Я йду на вибори, щоб подолати в Україні бідність і безробіття, забезпечити високі стандарти життя для простих людей. Я знаю, які проблеми хвилюють кожного громадянина України. Я знаю, як ці проблеми вирішувати – і я вмію їх вирішувати.

Всі мої дії на посаді Президента будуть законними, прозорими і зрозумілими. Мої дії будуть рішучими, послідовними і ефективними. Вже з наступного року ми всі відчуємо, що живемо в зовсім іншій державі – яка дбає про всіх громадян, а не лише про чиновників і олігархів.

Тим, хто мене підтримає на виборах, і тим, хто цього не зробить, гарантую: я стоятиму на сторожі прав кожного з вас. В Україні буде зручно і затишно усім і кожному – в цьому я вбачаю свій головний обов'язок. Говорячи словами Івана Франка, "мільйони чекають щасливої зміни". Нас в Україні – 48 мільйонів. Разом ми змінимо життя на краще!

(Взято з персонального сайту Віктора Ющенка)


powered by lun.ua