Отказ от летнего времени, урегулирования статуса старост, инициатива о механизме защиты ветеранов

Вторник, 9 марта 2021, 18:05

Подкаст доступний на Apple PodcastsGooglePodcastsSoundcloudSpotify та на інших платформах 

Це 33-й випуск подкасту "Ок, і шо?". Тут аналітики Центру спільних дій розповідають про важливі ініціативи та рішення парламенту, уряду та президента, які впливають на баланс гілок влади в країні та можуть змінити життя людей.

У новому епізоді ведучі Андрій Андрушків та Назар Заболотний обговорюють таке:

  • законопроєкт про відмову від літнього часу і переведення стрілок годинників, який ухвалили за основу 3 березня 2021 року. Віце-спікер Руслан Стефанчук пропонує скасувати сезонний перехід часу на території України
  • врегулювання статусу старост. Хто тепер призначатиме старосту? Який буде характер трудових відносин старости з радою? І яка кількість мешканців має бути в старостинському окрузі?
  • перекладання проблеми з нестачею місць у дитячих садках на органи місцевого самоврядування. Закон зобов’язує органи місцевого самоврядування створювати і утримувати мережу закладів дошкільної освіти, гарантує кожній дитині право здобувати дошкільну освіту в найбільш доступному закладі дошкільної освіти і визначає, хто першочергово зараховується в такі заклади.
  • законопроєкт про створення Національного військового меморіального кладовища, який прийняли вже у першому читанні 3 березня. Такі кладовища існують у всьому світі. Навіщо вони нам?
  • президент пропонує захистити ветеранів та громадських діячів, які боролися з російською агресією чи могли стати жертвами свавілля правоохоронців чи несправедливих судових рішень. Для цього він хоче створити механізм аналізу актуальних (з 2014 р. і донині) та резонансних кримінальних справ і вироків проти них.

powered by lun.ua

Ок и шо?

"Ок и шо?" - это подкаст от "Центра совместных действий" обо всех этих не всегда понятных решениях, которые принимает власть. Иногда их так много, что граждане не могут отличить, где добро, направленное на развитие страны, а где - откровенное зло, которое угрожает демократии.

Мы будем отфильтровать важнейшие инициативы и решения парламента, правительства и президента и рассказывать о них простым и понятным языком каждую неделю!

Каналы