Не плутократія, а народовладдя!

П'ятниця, 12 листопада 2010, 15:11
голова Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада"

Ситуація в Україні красномовно свідчить про те, що наявна система державної влади себе вичерпала.

Усім, хто вболіває за долю України, необхідно діяти спільно і чітко донести до народу головне: за допомогою якого механізму можна змінити систему влади в державі.

Час усвідомити, що жодній окремо взятій політичній партії це не під силу. Ця проблема не зводиться лише до голосування на виборах, навіть не до зміни виборчого законодавства.

Тут варто наголосити на потребі трансформації державного правління від плутократії (влади клану багатих людей) до реального народовладдя (коли влада служить людям й підзвітна їм).

А це можливо лише у разі зміни і виборчого законодавства, і закону про політичні партії і, головне, за умови постійної узгодженої взаємодії демократичних сил - всього громадсько-політичного активу України.

На сучасному етапі найважливішою метою українського суспільства повинна стати його консолідація незалежно від політичних поглядів та інших факторів. Всі розбіжності стають другорядними, якщо національною ідеєю сьогодення буде єдність української нації!

Суспільство давно хоче почути про конкретні механізми забезпечення демократії, верховенства права, громадського контролю над будь-якою владою, а також про конкретні шляхи згуртування українського суспільства.

Кадрових змін для цього не достатньо. Недостатньо і всіляких "круглих столів", "віче", "народних зборів" тощо, які сьогодні сприймаються як позавчорашній день.

Шкідливою для консолідації українства є тенденція до зростання кількості політичних партій та громадських організацій, які, діючи безсистемно, не впливають на владу, а лише додатково дезорієнтують та роздрібнюють суспільство.

Необхідно реалізувати формат системної координації дій усіх демократичних сил, які покликані стояти на сторожі національних інтересів України.

Саме механізм не ситуативної, а постійної узгодженої взаємодії проукраїнських сил (політичних партій, громадських організацій, представників інтелігенції) на основі спільної платформи та консенсусного прийняття рішень - це організаційна "матриця" для зміни влади в державі і ключ до вирішення вищенаведених стратегічних проблем.

Юрій Пальчуковський, голова Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада", для УП