МЗС пояснило, чому Україна "перезавантажує" зовнішню політику

Вівторок, 8 червня 2010, 12:29
Зміна зовнішньополітичного курсу України - адекватна реакція на зміни у світі.

Про це заявив заступник голови МЗС Костянтин Єлисєєв на міжнародній конференції "Україна в системі європейської безпеки: виклики й перспективи", повідомляє ЛІГАБізнесІнформ.

"Те, що відбувається в українській зовнішній політиці - це свого роду перезавантаження, викликане як суб'єктивними, так і об'єктивними причинами. Головна об'єктивна причина - зміни, що відбуваються навколо нас", - сказав він.

За словами заступника міністра, останнім часом у Північноатлантичному альянсі відбулися кардинальні зміни.

"Сьогодні це вже не військовий блок чи союз, це організація безпеки з принципово новим баченням, новою постановкою завдань, новими проблемами, партнерами", - заявив він.

При цьому він додав, що такі ж кардинальні зміни відбулися й у сусідній Російській Федерації.

"Росія стала сильнішою, вона стала більш консолідованою, упевненою в собі, у неї є власна зовнішньополітична харизма, з якою не можна не рахуватися", - сказав він.

Зміни зовнішнього курсу, зазначає Єлисєєв, відбулися й у США: "Це держава вже з принципово новою зовнішньою політикою".

Говорячи про Україну, Єлисєєв поцікавився: "Чи могла вона (Україна) собі дозволити не змінюватися? Чи могла вона існувати за законами міжнародних відносин десятирічної чи п'ятирічної давнини? Звісно, не могла".

Заступник міністра закордонних справ упевнений: сьогодні головне питання полягає в тому, як саме змінювати зовнішньополітичний курс.

"Минулого разу, коли формувалася нова Європа на чолі з ЄС і НАТО, Україна відверто спізнилася на цей потяг. Стояти на шляхах і чекати, коли він повернеться, повторюючи гасла вчорашнього дня, - це не для нас. Нам потрібно робити висновки з учорашніх поразок і не повторювати помилок", - підсумував Єлисєєв.

Як відомо, 3 червня Верховна Рада прийняла за основу президентський проект закону "Про основи внутрішньої і зовнішньої політики України". За таке рішення віддали свої голоси 253 парламентарі.

У законопроекті чітко прописано, що Україна більше не прагне стати членом НАТО - її статус буде позаблоковим.