Після місцевих виборів змін на політичній мапі України не буде?

Понеділок, 16 серпня 2010, 09:01

Новий виборчий закон унеможливить суттєві зміни в розстановці політичних сил на місцевих виборах, вважають експерти.

Не сприятиме цьому й низька активність виборців, а також втручання адмінресурсу у виборчий процес, передає "Німецька хвиля".

Голова Комітету виборців України Олександр Черненко каже, що склад місцевих рад на виборах 31 жовтня може змінитися не більше, як на 20%.

Він вважає, що на перешкоді оновленню міськрад стоїть виборчий закон, який обмежив участь у виборах політичних сил, що не мають місцевих осередків з річним стажем.

Навіть ВО "Свобода", яка раніше демонструвала успіх у західних областях, на думку Черненка, не має достатньо районних осередків, аби претендувати на реванш.

Збільшення представників комуністів у місцевих радах східних областей та проросійських партій у Криму і на півдні, як очікує політичний аналітик PR-групи Polittech Ярослав Макітра, буде заблоковане адмінресурсом Партії регіонів.

Посилення цього способу впливу на результати виборів Макітра очікує не лише через "старання" владної команди, а й унаслідок очікувано низької явки виборців на дільниці.

А директор Міжнародного інституту демократій Сергій Таран упевнений, що адмінресурс діятиме не лише під час виборів.

"Великою мірою Партія регіонів робитиме ставку на застосування адмінресурсу до депутатів місцевих рад після виборів", - вважає він.

Змін політичної мапи держави після виборів Таран не очікує ще й через те, що незмінними лишаються стосунки влади з бізнесом.

За його словами, "фундаментальною проблемою" є не сам вплив бізнесу на владу, - що є в усьому світі, - а те, що цей вплив лишається непрозорим, на відміну від країн Європи, де є державне фінансування партій, чи США, де траспарентно функціонує закон про лобізм.