Європейці збирають інформацію про те, як працює українська юстиція

П'ятниця, 7 жовтня 2011, 15:28

Комісар Ради Європи з прав людини Томас Хаммарберг приїде в листопаді разом із делегацією в Україну, щоб вивчити, як діє правосуддя.

Про це він розповів в інтерв’ю УНІАН, коментуючи справу екс-прем’єра Юлії Тимошенко.

"Я був нещодавно в Києві для того, щоб зібрати певну інформацію, переважно для підготовки основного візиту, який ми здійснимо наприкінці листопада, коли ми будемо подорожувати країною і вивчати, як функціонує система юстиції", - сказав Хаммарберг, цитує прес-служба Тимошенко.

Він відзначив, що цього тижня у Страсбурзі він теж зустрічався "з рядом людей, включаючи пана Немирю та доньку Тимошенко для того, щоб мати додаткові матеріали для інформаційного банку щодо ситуації в Україні". 

Хаммарберг планує підготувати доповідь по Україні після візиту в листопаді.

"Буде доповідь, і ми спробуємо підготувати її так швидко, як зможемо. Ви знаєте, після таких візитів завжди є потреба перевірити окремі факти, тому що ми дуже зацікавлені, щоб не було непорозумінь. Зазвичай це потребує близько шести тижнів", - сказав він.

"Після того ми направляємо доповідь уряду, з тим, щоб він міг ознайомитися з нашими висновками та рекомендаціями, а потім – оприлюднюємо одразу і доповідь, і коментарі від уряду. Таким чином, я сподіваюсь, це буде, скоріш за все, в січні", - зазначив комісар Ради Європи з прав людини. 

На запитання, чи планують європейці розібратися в таких справах, як справи проти учасників Податкового майдану чи справа проти фаната "Динамо" Андрія Кореновського, якого підозрюють у створенні гасла "Спасибі жителям Донбасу...", він сказав:

"Під час візиту основну увагу ми приділимо системі юстиції. Однак, звичайно, юридична система включає дуже багато, наприклад, питання недискримінації". 

"Ми стежимо не лише за справами високопосадовців чи відомих людей, але за системою в цілому, як вона працює, як вона ставиться до людей, до звичайних людей. Я думаю, справжній тест полягає в тому чи є система правосуддя чесною, незалежною, чи викликає довіру, чи є такі проблеми, як політичне втручання та корупція", - додав Хаммарберг.