У Росії кажуть, що для України – або асоціація з ЄС, або "спостереження"

П'ятниця, 14 червня 2013, 13:57

Підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом суперечить планам Києва отримати статус спостерігача при Євразійському економічному союзі.

Про це заявив радник президента Російської Федерації Сергій Глазьєв, виступаючи на "ABC: Україна й партнери" у Києві в п'ятницю, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Якщо Україна підпише Угоду про асоціацію з ЄС, це означає, що ми зможемо бути разом у Євразійському економічному союзі та Митному союзі лише в тому випадку, якщо Росія підпише точно таку ж угоду з Євросоюзом", - зазначив він.

"Але для Росії на сьогодні ця угода неприйнятна, оскільки вона носить дискримінаційний характер", - заявив Глазьєв.

"Той статус спостерігача, який ми плануємо врахувати при формуванні договірно-правової бази ЄЕП, буде надаватися лише тим країнам, які виявили готовність і бажання вступити до ЄЕП. У цьому ми бачимо сенс статусу спостерігача, як перший крок до спільної роботи з участі в загальному інтеграційнім об'єднанні", - пояснив він.

Як повідомлялося, Україна й Євразійська економічна комісія (ЄЕК) домовилися про поглиблення взаємодії. Відповідний меморандум підписали 31 травня у Мінську прем'єр України Микола Азаров і голова колегії ЄЕК Віктор Христенко.

Даний меморандум передбачає участь України у роботі ЄЕК та її структурах, зокрема Митному союзі (МС).

За словами Азарова, Україна отримує можливість на запрошення головуючої сторони брати участь у засіданні органів МС, що "практично, нічим не відрізняється від статусу спостерігача" у МС, статут якого такий статус не передбачає.

Митний союз Росії, Білорусії й Казахстану почав функціонувати з 2011 року, у січні 2012 року були введені в дію базові угоди, що формують Єдиний економічний простір (ЄЕП).

Із лютого 2012 року приступив до роботи регулювальний орган МС і ЄЕП - Євразійська економічна комісія. Наступним етапом інтеграції має стати створення до 1 січня 2015 року Євразійського економічного союзу.