Меркель: Будь-яке вторгнення, навіть якщо воно "гуманітарне", є вторгненням

Субота, 9 серпня 2014, 21:42

Україна  готова прийняти гуманітарну допомогу, але якщо ця місія буде міжнародною, без жодного військового супроводу, яка надійде виключно через пункти пропуску на кордоні, які контролюються українськими прикордонниками та у супроводі українських військових.

Про це у ході телефонної розмови із канцлером Німеччини Ангелою Меркель заявив президент України Петро Порошенко. 

Президент звернув увагу на зусилля української влади налагодити гуманітарну допомогу містам, що постраждали внаслідок дій терористів, зокрема, щодо відправлення до Луганська фахівців для ремонту електропідстанцій та відновлення водопостачання, а також постачання продуктів харчування.

За його словами, за результатами переговорів із президентом Міжнародного комітету Червоного Хреста та іншими міжнародними партнерами розглядається можливість направлення гуманітарної місії до Луганська.

У свою чергу Меркель зауважила, що Німеччина, як і її союзники, дотримується чіткої позиції, що будь-яка гуманітарна місія повинна направлятися виключно згідно з міжнародним правом, а саме лише через канали ООН або Червоного Хреста і тільки за погодженням з української стороною.

"Наша позиція чітка – будь-яке вторгнення, навіть якщо воно називається гуманітарним, є вторгненням, і це червона лінія, яку жодна держава не може перетинати", - заявила канцлер ФРН.

Як відомо, 8 серпня Російська Федерація під виглядом гуманітарної допомоги намагалася ввести військовий контингент на територію України.

Рада Безпеки ООН на екстреному засіданні з приводу гуманітарної стуації на Сході України не підтримала пропозицію Москви надіслати до Донбасу гуманітарну місію, посилаючись на те, будь-який перетин корону міжнародна спільнота розцінить як вторгнення.

У свою чергу МЗС України закликало Росію утриматися від будь-яких спроб надсилання гуманітарних вантажів в Україну без дотримання необхідних умов.

Українська правда