Матіос: рішення про розв'язання війни в Україні прийняв начальник Генштабу РФ

Середа, 5 серпня 2015, 11:26

Українські правоохоронні органи звинувачують особисто начальника Генштабу РФ Валерія Герасимова в розпалюванні війни на території України.

Про це заявив головний військовий прокурор Анатолій Матіос на брифінгу у середу в Києві.

За словами начальника Головного слідчого управління СБУ Григорія Остафійчука, ГПУ вже повідомила про підозру у розв'язанні війни в Україні Герасимову, а в одному з судів Києва йому обирають запобіжний захід.

Також за словами Матіоса, Герасимов був й ідеологом військового конфлікту, отримавши у підпорядкування державні та недержавні ЗМІ для ведення пропагандистської кампанії.

"У березні-квітні 2014 року за фінансування коштами Генштабу РФ були створені батальйони "Восток", "Призрак", "Сомалі" та інші, які ввійшли у терористичні організації "ДНР-ЛНР", - зазначив прокурор.

"З квітня місяця, за прямою вказівкою начальника Генерального штабу, а також за погодженням з Верховним головнокомандувачем РФ були проголошені військові навчання на кордонах з Донецькою й Луганською областями, куди - і це доведено слідством - було передислоковано понад 100 російських військових баз і зосереджено контингент у 30-40 тисяч людей. В період з 8-го по 23 серпня за безпосередніми наказами Герасимова, які затверджені відповідними директивами, по позиціях сил АТО в напрямках Савур Могили, Успенки, Амвросіївки з території Російської Федерації систематично здійснювалися масові ракетно-артилерійські обстріли", - сказав Матіос.

"Для стримування успішного наступу сил АТО в напрямку Іловайська службові особи Генштабу РФ на виконання вказівки начальника посилювали терористичні угруповування технікою, озброєнням в тому числі і через гумконвої. В зв'язку із катастрофічним становищем у терористів особисто Герасимов прийняв рішення про розв'язання агресивної війни на території України", наголосив прокурор.

За словами Матіоса, у ГПУ зроблять все можливе для якомога скорішого початку процедури заочного засудження Герасимова, однак він відзначив, що з цим існують "певні складності", оскільки прецедентів заочного засудження за військові злочини досі не існувало.

Українська правда