В Раді заявили, що підписали відрядження Порошенка за кордон

Понеділок, 4 березня 2024, 23:43

Заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко повідомив, що керівництво ВР дозволило лідеру "Європейської солідарності" Петру Порошенку виїхати на конгрес Європейської народної партії в Румунію.

Джерело: Корнієнко в етері телемарафону 4 березня

Пряма мова: "Щойно було підписано відрядження Петру Олексійовичу Порошенку на конгрес Європейської народної партії".

Деталі: За його словами, торік "опозиційні фракції [їздили за кордон] більше, ніж монобільшість – якщо у відсотковому співвідношенні. У них депутати більш міжнародно активні".

Пряма мова: "Іноді в нас є певні підстави забороняти або не дозволяти виїзд. Вони безпекові, чітко регламентовані".

"Немає такої проблеми системної. Наразі вже перебуває один чи двоє представників "Європейської солідарності" за кордоном і Петро Олексійович також поїде на свій з’їзд Європейської народної партії".

Передісторія: 

  • У лютому Порошенко стверджував, що голова Верховної ради Руслан Стефанчук не підписав розпорядження про відрядження для участі в Мюнхенській конференції з питань безпеки нібито через загрозу його життю. У Раді тоді заявили, що не отримували від Порошенка "заяв і відповідних документів".
  • За останні місяці стались кілька гучних скандалів із недопуском опозиційних депутатів на зустрічі з міжнародними партнерами, і ця тема привернула увагу ЗМІ. 
  • 29 лютого європейський комісар із питань розширення Олівер Варгеї опублікував лист від лідера фракції "Європейська солідарність" Петра Порошенка, який попросив його вплинути на уряд України та припинити "дискримінаційну практику" невипуску за кордон. 
  • Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина звинуватила Порошенка у спробі зриву євроінтеграції.