Статті

інтерв'ю

Павло Жебрівський: Якщо замахнувся, то бий так, щоб не встав

УП розпитала голову Донецької ОДА Павла Жебрівського, чому почалися арештовувати мерів за "сепаратистські" справи понад дворічної давнини.

Гра на розпалювання. Що означає скандальне рішення глави Придністров'я

Після підписання цього указу у глави Придністров'я може з'явитися новий інструмент, щоб не брати до виконання ухвалені депутатами рішення — як ті, що суперечать курсу на гармонізацію з РФ. (рос.)

Каршеринг: чи бути в Україні спільному користуванню автомобілів?

Сучасне суспільство вже давно ставиться до індивідуального автомобілю утилітарно: це справді зручний та швидкий засіб пересування, і аж ніякий не статусний символ.

Айсберг європейської ідеї, або Могила Господа Бога

"Європейська ідея" – це не абстракція, вона дана в ідеях, образах і відчуттях, міркує Андрій Бондар в рамках проекту Незалежність'25. За цим словосполученням стоїть досвід століть, поразки й перемоги, історії здобутків і втрат...

Зовнішня торгівля регіонів: кілька тривожних сигналів для України

Введення заборони на імпорт з РФ не відобразилося в статистиці – імпорт з країн СНД виріс на 33%.

Діти, що живуть між окопами

Війна — це лише маленька частина їх життя. У них багато іншого клопоту, думок, приводів для веселощів. Як і в дітей поза зоною АТО. Це звичайне дитинство, у яке війна брутально втрутилася, але не змогла зупинити.

Бюджет довів до суду. Міста судяться з Кабміном за гроші на пільги

Попередній уряд не заклав у держбюджет гроші на пільговий проїзд, і тепер міста погрожують Кабміну судом. У поточному році регіони, схоже, залишаться на сухому пайку. Вся надія — на 2017-й. (рос.)

16 пострілів у е-декларування: аналіз законопроекту про зміну декларацій

Після невдалої спроби "вбити" електронне декларування руками ДССЗЗІ його хочуть вихолостити у Верховній раді. Схоже, влада налаштована серйозно понівечити систему е-декларування.

Вибори в Грузії: одеський губернатор, грузинський мільярдер та рука Кремля

Проросійські рухи отримали шанс сформувати фракцію у парламенті Грузії, впливаючи на формування коаліції.
інтерв'ю

Памела Дракермен: Діти потребують простору для дорослішання та помилок

Авторка нашумілої в Україні книжки "Французьке виховання": "Я не чекала, що у всьому світі – в Україні, Бразилії, Норвегії, Росії, Кореї – мені писатимуть про одне і те ж. Виявилося, що гіперопіка та надто інтенсивне батьківство є глобальним феноменом, епідемією".

З 1 вересня! Представники яких партій заробляли на школярах

У регіонах нема розподілу на партії влади та опозиції. Є єдина партія "дерибану", під прапорами якої об'єднуються політики з різними переконаннями.

Коли скасують візи: три сценарії для України

Схоже, що епопея з наданням безвізового режиму для громадян України з боку Євросоюзу дійсно виходить на фінішну пряму. 13-14 жовтня Рада ЄС може затвердити остаточне рішення про український "безвіз".
Мас-медіа

Самоцензура на ТБ. Як найрейтинговіші телеканали України висвітлюють діяльність Порошенка

VoxUkraine дослідив тональність згадок про президента в підсумкових випусках новин. Результат дуже несподіваний.

Засуджені за думки. Справа кримських мусульман

Нерівноцінний обмінний курс - 8 років за 10 хвилин, але така ціна інакодумства в Росії. Так чи інакше, одну хвилину Ферат вже відсидів. Скільки ще попереду, стане відомо 7 вересня, коли має бути оголошено вирок. (рос.)

Гримаси капіталізму. Чи вивела влада держкомпанії з крутого піке

VoxUkraine проаналізував роботу ста найбільших держкомпаній за 2015 рік. Незважаючи на 10-відсоткове падіння економіки, стан справ у більшості з них поліпшився. Чия заслуга більша: команди реформаторів чи девальвації і підвищених тарифів?
інтерв'ю

Євген Комаровський: Ви зобов'язані ставати майже лікарями

Доктор про ознаки дуже хворого суспільства, медреформу, саботажі і байдужості, довіру до лікарів, вакцинації та лайфхаки для батьків. (рос.)

Інвестуємо в енергоефективність. Куди звернутися за фінансовою допомогою

Доходи українців не встигають за ростом комунальних тарифів, тож на перший план виходить енергоефективність. Гроші — державні і недержавні — є, потрібна лише ініціативність громадян та ОСББ.

Імпічмент без доказів корупції: як скинули з посади президента Бразилії

Причетність самої Ділми Русеф до корупційних схем навряд чи буде доведено.

ТОВ з химерами. Друзі президента і Злочевський ділять нафтогазові родовища

На кону десятки газоносних площ, які виявляться, швидше за все, в руках найближчого оточення президента.(рос.)

За пенсіями та в школу – в "ДНР". Реалії життя на "українському нулі"

За блокпостом дітей забирав шкільний автобус, далі – переїзд через блокпост бойовиків в Микитівці. Діти з собою обов'язково беруть свідоцтво про народження, а на запитання "Куди їдете?" на блокпостах гуртом повідомляють: "В школу!"
інтерв'ю

Міністр оборони Литви: З 10 тисячами загиблих не можна говорити про "холодну війну" з РФ

Про шанси України стати членом НАТО і не лише про це ЄП поговорила з міністром оборони Литви Юозасом Олекасом.
Воїни добра

Зворотній бік волонтерства. Як не втратити власного життя, допомагаючи іншим

Майже ніхто не знає, що насправді відбувається у волонтера в середині. Яких зусиль і внутрішніх ресурсів їм вартує бути життєрадісною підтримкою хлопцям з передової.

На порозі енергетичної революції. Український студент знайшов у морі струм

Київський студент готує революцію у сфері відновлюваної енергетики. Разом з батьком він будує на заводі в Дніпрі електростанцію, яка генерує струм з морських хвиль. (рос.)

Хто зривав електронне декларування: нові подробиці

Попри всі проблеми та всі спроби заблокувати процес, 1 вересня електронне декларування запрацювало. Хоча "запрацювало" – неправильний термін. Насправді система отримала фіктивний атестат безпеки.
Верховна Рада

Цифрова історія українського парламенту: 20 років Верховної Ради в 5 графіках

Який парламент був найбільш працелюбним та працездатним і яка Рада може похвалитися найбільшою згуртованістю? Які законотворчі "стосунки" складались між президентами і різними скликаннями ВРУ?

Гривня: 20 років в слаломі

З 1996 року гривня тричі різко знецінювалася, а її купівельна спроможність впала майже в 14 разів. ЕП проаналізувала, який шлях пройшла національна валюта за 20 років, і що пішло не так.

Моя крихітна Україна. Вертеп ідентичності

Я знаю, що Україна велика й різна, але для мене вона маленька, навіть крихітна, пише Таня Малярчук для проекту Незалежність'25. Все, що письменниця знає про українство і як його відчуває, походить з глухого галицького села.

Шпаргалка для водія. Хто є хто на ринку автострахування

Недобросовісна конкуренція, тривалі терміни врегулювання, складна економічна ситуація — головні симптоми хвороби ринку автострахування. (рос.)
Команда президента

Новий глава АП Ігор Райнін: хто, з ким і який він

"Взагалі Райнін формувався у часи Кушнарьова, і схоже, що він свідомо чи не свідомо бачить у тому взірець чиновника. Ви подивіться, як він гостей в області приймає – караваї, дівчата у віночках і все таке", – розповідає колишній колега глави АП.

Гітлер – не Путін, або Еталонна війна

Краще відмовитися від історичних спекуляцій і визнати, що досвід 1939-1945 нам мало що дає. Британська імперія – не Україна, а Друга світова – не сучасний гібридний конфлікт. (рос.)

Що не так з державними банками

Десятиліттями держбанки в Україні були "гаманцем" для пільгових кредитів людям, пов'язаним з політикою — Клюєв, Курченко і десятки інших одіозних осіб. Як це виправити? (рос.)
школа

Перше вересня. Психологи про те, як змінюється дитина і що варто робити батькам

Як влитися у навчальний процес максимально плавно та безболісно та стимулювати у дитини бажання вчитися, залишаючи час на гру?
Реклама: