Статті

Купальник політичної ваги: як заборона буркіні здатна визначити президента Франції

Дискусія щодо заборони мусульманського купального одягу може стати ключовою для визначення кандидата у президенти від "Республіканців", збільшуючи шанси "друга Путіна" Ніколя Саркозі...

Фактчек Азарова. Чи потрібно українській економіці більше грошей для розвитку

Екс-прем'єр Микола Азаров — активний користувач Facebook, де він або його помічники публікують по кілька дописів на день. VoxCheck перевірив один з його постів.
Лощинівка

Ромські погроми на Одещині: Хто перший кинув камінь?

У випадку з громадою Лощинівки сталося повне переміщення акцентів, яке призвело до трагедії, зокрема до етнічної чистки.

Звільнені та забуті? Як Торецьк стає містом-привидом

"Українська правда" побувала в Торецьку напередодні гучного арешту міського голови, щоб зрозуміти, чому тут не всі раді українській армії, та як змінилося місто за два роки після його звільнення від бойовиків.

"Дипломати з автоматом": як донецькі сепаратисти створюють міф про своє консульство в ЄС

Вже оголошено про відкриття "почесного консульства ДНР" в Чехії. І хоча брехні навколо даної події значно більше, ніж правди, наслідки 1 вересня можуть бути неприємними.

Ціна війни. Скільки податків втратив бюджет через АТО

Війна з Росією принесла Україні величезні фінансові втрати. За два роки тільки на переселенців було витрачено близько 14 млрд грн. Також з початку війни казна не отримала мінімум 50 млрд грн податків. (рос.)

Криве Озеро. Що "не так" із миколаївською поліцією

Групи швидкого реагування – це дешевий замінник патрульної служби у маленьких містечках. Їх формують із колишніх ДАІшників, ППСників, чергових. Без прозорого відбору. Без навчання. Квінтесенція старої міліції. Тільки форма нова.

Любомир Гузар. Великий, який вміє бути малим

"Пригадуєте, що Василь Стус писав своєму синові? "Бажаю, аби голуби сідали тобі на плечі". От Гузару вони точно сідають…"

Посол України в Австрії: Репутація нашої країни гірша, ніж Україна є насправді

"Наша теза "сьогодні ми потрапили під агресію, а завтра будете ви" – не сприймається. Австрійці чітко знають, що "завтра вони не будуть".

"Я втомився, я йду". Хто замінить Ложкіна на посаді голови АП

Відставка Бориса Ложкіна стала неминучою. "Українська правда" з’ясовувала, хто може стати наступним головою Адміністрації президента.
Медіа

Український аналог "Russia Today". Іноземне мовлення чи курси для перукарів?

Незначні успіхи системи державного іномовлення спричинені не лише куцим фінансуванням, а й низкою стратегічних прорахунків засновника.

Бюджет-2017: баланс проти "хотєлок" на 370 мільярди

Міністерства та інші відомства суттєво збільшили свої апетити в додатковому фінансуванні і пропонують розширити видаткову частину бюджету–2017 більш, ніж на 370 млрд грн.(Рос.)

"Панамський в'язень", або Повернення блудного Каськіва

Виявилось, що за право потримати Каськіва у своїй тюрмі вирішила позмагатись і сама Панама.

Чому в Росії не носять косоворотки

Росія – це країна, у якої немає свого національного проекту. В якій він не артикульований, не обдуманий і не існує. (рос.)

Ювілейне. Що відбувається і чому так повільно?

Модернізацію гальмують не лише старі еліти, які намагаються забезпечити собі збереження закритих систем — монополізм в економіці, корупційні схеми... Модернізацію гальмують також мільйони пересічних громадян — продаючи свій голос на виборах, підтримуючи популістів...

Посол України у Франції: Нормандський формат після 2017 року – примарна перспектива

"Вперше переважна частина французьких політиків почала сприймати Україну як самостійного гравця. Навіть українофоби зрозуміли, що Україна – це не Росія.... Зараз жодного оптимізму і ентузіазму щодо 2017 року в мене немає. Але якщо говорити про стратегічну перспективу, то він є...

Приводи для гордості. Що вдалось за 25 років Незалежності

Чим Україна може пишатися у науковій/соціальній/культурній сфері?

Як Україна гальмує відкриття пункту перетину кордону зі Словаччиною

Словаччина ще минулого року побудувала за свій кошт сучасну інфраструктуру для пропуску пішоходів і велосипедистів у міжнародному пункті пропуску "Ужгород – Вишнє Немецьке", однак термінал досі не запрацював через зволікання Києва...
гривня

Справа не в транші: чому дешевшає гривня

З наближенням осені почався новий виток девальвації. Хто в цьому винен? МВФ, який надав неточний прогноз? НБУ, який не хоче "тримати" гривню? Чи уряд, який демонструє жахливий саботаж? (Рос.)

Короткий політичний словник часів Незалежності

За 25 років у нашій країні змінилося так багато всього, що маса подій та імен ризикують бути забутими. УП вирішила виправити цю несправедливість. До вашої уваги короткий словник, у якому описано більшість найважливіших явищ політичного життя за останню чверть століття.

Ядерні боєголовки на румунській базі: історія сенсації, якої не було

Багато хто побачив "російський слід" – спробу розхитати відносини в трикутнику Анкара–Бухарест–Вашингтон... Історія про "ядерну Румунію" стала уроком, що авторитетні джерела також треба ставити під сумнів. Навіть 10 джерел можуть свідомо чи несвідомо поширювати неправду.

Стус без шансу на захист: ведмежа послуга Медведчука

Правовий аналіз судової справи Василя Стуса 35 років потому: "Від адвоката Медведчука не вимагалося ставати дисидентом, як його підзахисний. Його професійним обов'язком було робити свою роботу. На вагах було життя людини. На жаль, захисник Медведчук фактично став посібником сторони обвинувачення".
Розслідування

У тихому болоті: як купити квартиру в ЖК "Кришталеві джерела" і втратити все

Юридично підкований забудовник може легко обдурити вкладника і відібрати квартиру. У подібну ситуацію потрапили інвестори ЖК "Кришталеві джерела". (рос.)

Візит із переляку: навіщо президент Польщі їде до Києва

Варшава перелякалася наробленого нею у польсько-українських відносинах. Але крок назад неможливий.
європа

Кулеба: Росіяни можуть повернутися до ПАРЄ, це буде поганий день для Європи

В Парламентській асамблеї є група людей, які хочуть повернути Росію до зали ПАРЄ за будь-яку ціну. Росія загнала всіх в стан: бійтесь нас, бо ми здатні на все.

Операція "легалізація": чи зупинить Захід м'яке визнання анексії Криму

Те, що відбувається зараз навколо півострова, є частиною технології, мета якої – інформаційно закріпити за Росією територію, окуповану раніше у військовий спосіб.

15-річний волонтер. Як юнак знайшов себе у допомозі солдатам

Юний хлопчина у камуфляжних шортах та футболці з гербом призначив зустріч на ранок неділі. Каже, що у нього немає часу на теревені, адже потрібно багато встигнути. У мене дисонанс – наче дитина переді мною, а спілкується як дорослий.
кабмін

Олександр Данилюк: Без запуску е-декларування отримання траншу МВФ під загрозою

Чим загрожує зрив запуску е-декларування, чому у податковій міліції треба відбирати автомати, і чому необхідно продовжувати урізати витрати на охорону здоров'я, освіту і науку. Про це ЕП поговорила з міністром фінансів.

Артем Ситник: Поки працює НАБУ, жоден прокурор не може себе відчувати в безпеці

Директор НАБ про спротив старих органів, судової системи, війну з ГПУ та спроби дискредитації.
олімпіада

Rio-2016. Як виступають українські легкоатлети на фоні інших збірних

Гра в СРСР

Американець може милуватися автомобілями 1950- х, але при цьому не почне розхвалювати політику маккартизму або расову сегрегацію. Зате всякий ностальгічний штрих , пов'язаний з СРСР, підноситься як досягнення радянської системи і стимулює мрії про відродження наддержави.

Як з Українського дому знімали шкіру. Невиліковна хвороба декомунізації

18 серпня, посилаючись на закон "Про декомунізацію", директор Українського дому Юрій Стельмащук ініціював демонтаж рельєфів, що на початку 1980-х створювались для Музею Леніна, який згодом перетворився на Український дім, видатним українським скульптором Валентином Борисенком.
Реклама: