Галицкий Благоевич

24 просмотра
Вторник, 08 ноября 2011, 13:07
Назар Бойко
мониторингово-аналитическая группа "Цифра"

Екс-голові Львівської обласної державної адміністрації Михайлові Цимбалюку, нещодавно звільненому з посади, надзвичайно пощастило. Пощастило тим, що він був губернатором Львівщини, а не, скажімо, американського штату Іллінойс. Але про все за порядком.

На початку минулого тижня один із депутатів Львівської обласної ради – Тарас Козак – виніс на широкий загал розмову з Михайлом Цимбалюком, яка відбулась напередодні відкриття футбольного стадіону у Львові.

Мовляв, екс-губернатор пропонував Козаку "пакетну угоду": 800 квитків на відкриття Арени і підтримку в одному з мажоритарних виборчих округів на наступних виборах в обмін на один мільйон гривень.

Здавалось би, недорого – переплачуєш на квитку по 900 гривень і автоматично забезпечуєш собі сприяння адміністрації на виборах. Однак, угода не відбулась. Як з’ясувалось згодом, з подібними пропозиціями Михайло Цимбалюк звертався не лише до Тараса Козака. До чого тут далека Америка і штат її Іллінойс, спитаєте ви? А ось до чого.

Після того, як Барака Обаму обрали президентом США, звільнилось його місце у сенаті. Згідно з Конституцією штату Іллінойс, виключним правом на призначення нового сенатора від штату в умовах, що склались, володіє губернатор.

Губернатором у той час був демократ Род Благоєвич, який вирішив, що в обмін на призначення, кандидат повинен забезпечити йому належну зарплатню в одній з неурядових організацій, яка мала відношення до профспілок; місце для дружини в раді директорів однієї з корпорацій з щорічною зарплатнею у 150 000 долларів; обіцянку фінансової підтримки у майбутній виборчій кампанії (Благоєвич планував балотуватись на пост президента США у 2016 році); а також посаду в уряді або призначення послом у Сербію.

Замість усіх цих приємностей Род Благоєвич одержав арешт, імпічмент і суд, який триває досі. Американські експерти вважають, що на Благоєвича чекає як мінімум 10 років ув’язнення з пожиттєвою забороною займати публічні посади.

Більше того, проводилось спеціальне розслідування на предмет причетності до цієї неприємної ситуації самого Барака Обами і його найближчого оточення. Внутрішнє розслідування показало, що ані американський президент, ані його команда не були причетними до корупційних дій.

Для українського політичного середньовіччя подібні приклади – дикість. Як можна звільняти з посади, арештовувати і судити губернатора тільки за те, що він хотів вигідно конвертувати свої владні повноваження? Це ж дійсно "б..., цінна річ, яку ніхто задарма не віддає".

Назар Бойко, Моніторингово-аналітична група "Цифра", для УП

Реклама:
Уважаемые читатели, просим соблюдать Правила комментирования
Реклама:
Информационная изоляция Донбасса или Еще один "грех" Facebook
Почему невозможно таргетировать рекламу в соцсетях по всей Украине (укр.).
̶Н̶е̶ для прессы. Почему Раде следует восстановить прозрачность
Как Банковая планирует дальше блокировать назначение Клименко руководителем САП
Руководство страны может попытаться использовать ручную комиссию сейчас, затянув назначение Клименко на несколько месяцев и переиграть уже даже утвержденные результаты (укр.).
Кредиты и ипотека во время войны
Как государство поддерживает тех, у кого есть кредиты в банках и что делать, чтобы не допустить массового банкротства после войны? (укр.)
Зеленое восстановление транспорта: удобно для людей
Какие принципы следует учесть при восстановлении городов, чтобы улучшить систему общественного транспорта? (укр.)
Запустите малую приватизацию в условиях войны. Что для этого нужно?
Зачем возобновлять процесс приватизации во время войны? (укр.)
Оккупанты воруют украинское зерно: поименный список мародеров
Кто помогает вывозить и какие компании покупают у россиян украденное украинское зерно? (укр.)