Заснована Георгієм Гонгадзе у 2000 році
Що відбувається в донецькому аеропорту
Вже тиждень через активізацію боїв у зоні АТО, прокидаючись українці одразу шукають на сайтах та у соцмережах інформацію про те, як минула ніч на Донбасі.

Зокрема увага прикута до Донецького аеропорту, який за час війни на Сході став своєрідним символом нескореності українських бійців.

Після спроби захоплення літовища ще 25 травня, українські сили відбили аеропорт. З того часу "кіборги" вже 239 днів захищають його від нападок бойовиків, найманців та регулярних військ Російської Федерації.

Українські бійці майже встановили рекорд – вони тримають оборону лише на 11 днів менше, ніж тримався легендарний Севастополь під час Другої світової війни.

З вихідних в Донецькому аеропорті та прилеглих територіях триває армійська операція.

Цьому передував "режим тиші". Заради його збереження військові навіть погодились на те, щоб бойовики оглядали їхні конвої, які слідували у підконтрольний ЗСУ термінал.

Керівництво формувань "ДНР" і "ЛНР" тижнями розповідало місцевим жителям, що Збройні сили України готують наступ. Проте виявилось, що наступ готували самі бойовики. Перші важкі атаки розпочалися з Нового року.

Тоді наші бійці отримали дозвіл відкривати вогонь у відповідь і навіть почали знову отримувати артилерійську підтримку.

А минулого четверга лідер формування "ДНР" Олександр Захарченко похвалився, що його підлеглі впораються з Донецьким аеропортом за 30 хвилин.

Остаточним підтвердженням того, що режим тиші більше не працює, стали слова Олександра Захарченка командиру групи українських офіцерів у Спільному координаційному центрі з контролю за припиненням вогню Петру Каноніку.

"Ми будемо виконувати (Мінські домовленості), але ми йдемо на захід відвойовувати свої території", - процитував тоді розмову із Захарченком Канонік.

Бойовики почали масовані атаки з використанням танків та важкої артилерії по всьому периметру лінії розмежування. Але найзапекліші бої точилися навколо аеропорту.

Вони безупинно атакують Піски, які є своєрідними воротами до аеропорту, селища Тоненьке та Авдіївку. Саме з цих трьох пунктів "кіборги" отримують підтримку, в тому числі і артилерійську. Бойовики відтискали бійців все щільніше, тому командування змінило тактику.

Сили АТО у підсумку вирішили перейти у наступ. Було пробито коридор, через який "кіборгам" надали підтримку, бойовиків трохи потіснили. Жорстокі бої точилися в Пісках.

Зросла і кількість жертв серед наших військових. З 15 січня, лише за офіційною інформацією, в зоні АТО поранені 159 військових, загинули 18 бійців.

Бойовики Донецької області сподіваються протягом середи взяти під контроль низку населених пунктів. Про це повідомив заступник керівника штабу бойовиків Едуард Басурін, передають РИА Новости. "Як і говорив глава республіки, Піски вже до кінця дня ми повинні повністю контролювати, також він називав окраїни Авдіївки", — сказав він журналістам.

15 січня лідер бойовиків Олександр Захарченко вже заявляв, що протягом 30 хвилин буде повністю взятий бойовиками аеропорт. Але бої в аеропорті тривають досі. Піски, Авдіївку, Опитне також контролюють сили АТО.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте