Перше фіаско Копилова

П'ятниця, 15 вересня 2000, 16:25
З Ашгабату делегація "Нафтогазу України", яку очолював сам Вадим Копилов, повернулася з пустими руками. Україні не вдалось домовитись із Туркменістаном про закупівлю необхідних на четвертий квартал обсягів природного газу.

Україна розраховувала за підсумками переговорів отримати близько 10 млрд. кубометрів газу, повідомляє УНІАН. За даними Мінпаливенерго, потреби України в природному газі на четвертий квартал поточного року оцінюються в 25,4 млрд. кубів.

Проте у "Нафтогазі України" не схильні впадати у відчай. Як розповів УП керівник прес-служби компанії Артур Губар, у четвертому кварталі НАК планує отримати 5 млрд. кубометрів газу за рахунок власного видобутку і 7 млрд. як сплату за транзит газпромівського палива до Європи. "Нічого страшного не трапилось, переговори тривають", - запевнив УП пан Губар.

Однією з причин фіаско українців могла стати безкомпромісна позиція Турменістану щодо ціни на паливо. Зараз вона складає - начеб-то для всіх без виключення покупців – 42 долари за тисячу кубометрів на кордоні з Узбекістаном. За деякими підрахунками, на кордоні з Україною ціна цього палива сягне 100 доларів. "Це непідйомні для України цифри", - стверджують у "Нафтогазі". Проте не так давно Туркменістан продав "Ітері" 10 мільярдів кубометрів за 38 доларів. За словами пана Губара, прийнятною для України була б ціна 35 доларів за тисячу кубів: "На кордоні з Україною при умові оплати частини газу товарами ми отримаємо 65-70 доларів".

За даними УНІАН, Україна зараз проводить переговори про постачання газу на четвертий квартал ще з Узбекистаном і Росією. Нещодавно у Ташкені прем‘єр Ющенко отримав позитвну відповідь. Проте, на думку українських експертів, Україна може розраховувати не більше ніж на 3 млрд. кубометрів. Тривають переговори й з Росією – анонсовані міністром палива і енергетики України Єрміловим і віце-прем'єром Тимошенко домовленості з "Газпромом" і "Ітерою" не оформлені у відповідні контракти. В "Ітері" на запит УП повідомили, що взагалі не вели ніяких переговорів.