ДО ІЗОЛЯТОРУ СБУ ЗАБРАЛИ КОЛИШНЄ ВІЙСЬКОВЕ КЕРІВНИЦТВО

Неділя, 28 липня 2002, 18:43
Причиною катастрофи у Львові стали серйозні прорахунки в організації підготовки та здійснення польотів у Військово-повітряних силах і, зокрема, при організації демонстраційних заходів у Львові. Про це свідчать дані, отримані на перших етапах розслідування Генеральною прокуратурою України.

Як повідомляє прес-служба Генпрокуратури, після трагедії слідчими були затримані чотири підозрюваних. Це головнокомандувач Військово-повітряних сил ЗСУ генерал-полковник авіації Стрельніков, звільнений напередодні указом президента; генерал–лейтенант авіації Онищенко, який був командувачем 14 авіаційного корпусу. Вони підозрюються прокуратурою в скоєнні злочину, передбаченого частиною 2 статті 425 кримінального кодексу України – недбале ставлення військової особи до служби, що спричинило тяжкі наслідки – катастрофу літака та численні людські жертви.

Крім того, прокуратурою були затримані генерал-майор авіації Третьяков (заступник командувача 14 авіакорпусу) і підполковник авіації Яцюк (помічник керівника польотів в зоні пілотажу). Їх підозрюють у порушенні правил експлуатації літальних апаратів, що спричинило катастрофу та інші тяжкі наслідки, тобто у злочині, передбаченому ст. 416 Кримінального кодексу України.

Зараз четверо підозрюваних утримуються у слідчому ізоляторі Управління СБУ по Львівській області, повідомляє прес-служба Генпрокуратури. 29 липня перед судом у встановленому порядку буде поставлене питання про обрання їм запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Кримінальну справу за ознаками цього ж злочину - порушення правил експлуатації літальних апаратів, що спричинило катастрофу та інші тяжкі наслідки - порушено і проти членів екіпажу – командира літака полковника авіації Топонаря В.А. та пілота інспектора полковника авіації Єгорова Ю.М. (у даний час обох госпіталізовано). Питання про обрання міри запобіжного заходу Топонарю і Єгорову вирішуватиметься після їх одужання.

Прес-служба Генпрокуратури також повідомила, що, перебуваючи на місці катастрофи, Святослав Піскун вилучив справу з провадження прокуратури регіону і доручив організувати її розслідування силами Головного управління військових прокуратур Генеральної прокуратури України.