Крим пропонує Раді зробити російську мову другою державною. Про це просив Медведчук

П'ятниця, 18 жовтня 2002, 17:47
Парламент Криму звернувся до Верховної Ради України з проханням ухвалити закон про внесення змін до Конституції країни про надання російській мові статусу другої державної.

За цей документ у п'ятницю на пленарному засіданні Верховної Ради автономії проголосувало 75 депутатів, 7 - проти з 89-ти, що брали участь у голосуванні.

Автором даного звернення є перший заступник голови Верховної Ради Криму Василь Кисельов.

Як відзначається у зверненні, спільна багатовікова історія українського і російського народів визначила російську мову для мільйонів громадян сучасної України не тільки мовою міжнаціонального спілкування, але й найважливішим засобом прилучення до світової культури і науки, одержання широкої міжнародної інформації, актуальність цих факторів у даний час не втратила свого значення.

При цьому, говориться в документі, проблема російської мови для сьогодення і майбутнього Криму має особливе звучання.

"Багато в чому вона визначає тему громадянського миру і міжнаціональної згоди в Автономній Республіці Крим", - відзначається в звертанні.

Саме з цих причин багато депутатів кримського парламенту підтримують ідею надання російській мові державного статусу. У зв'язку з цим кримський парламент просить Верховну Раду України у відповідності до статтей 72 і 156 Конституції України ухвалити закон про внесення змін до Конституції України про надання російській мові статусу другої державної.

Інтерфакс-Україна

Від УП. За даними спостерігачів з Криму, це звернення було ухвалено під тиском голови президентської адміністрації Віктора Медведчука. Джерело в президії Верховної Ради Криму, який побажало залишитися не названим, повідомило журналістам, що Медведчук "особисто і практично щодня дзвонив керівництву ВР Криму з вимогою прискорити прийняття цього звернення".

Про зацікавленість адміністрації президента у проходженні питання говорить і присутність на засіданні представника АП Валерія Титарчука. Він хоч і є "куратором" Криму, але на сесії кримського парламенту був присутнім уперше.