Студенти Києва розгадали хитрість Кучми в політреформі

Понеділок, 26 травня 2003, 15:43
Третина студентів Києва розцінює зміни до Конституції України як намір президента Кучми продовжити свої повноваження. Так вважає 37%. Тільки 15% молодих респондентів думають, що політична реформа сприятиме подальшій розбудові демократії.

Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного громадською організацією "Молодіжна Альтернатива" у травні 2003 року.

Студентська молодь Києва достатньо обізнана щодо запропонованої президентом конституційної реформи. Переважна більшість респондентів - 62% - знає про всенародне обговорення змін до Конституції, і лише 20% нічого про це не чуло.

Якщо б референдум відбувся цієї неділі, то 55% молодих респондентів взяли б у ньому участь. Результати голосування молоді, згідно з опитуванням, були б наступними:
- за введення двопалатного парламенту – "Так" - 27%; "Ні" - 37%;
- за зменшення кількості народних депутатів – "Так" - 49%; "Ні" - 20%;
- за розведення виборів у часі – "Так" - 33%; "Ні" - 36%;
- за пропорційну систему виборів – "Так" - 19%; "Ні" - 44%.

34% респондентів вважають, що від проведення референдуму виграє чинний президент України. Що це вигідно олігархічним угрупуванням, вважають 24%, виграш українського суспільство вбачають 22%. У тому, що не виграє ніхто, впевнені 7%.

Позитивно оцінили респонденти наступні положення Конституційної реформи:
- Проведення виборів за партійними списками, створення більшості, більшість – формує уряд – 77%
- Розведення в часі виборів до Верховної Ради, органів місцевого самоврядування та виборів президента, але всі вибори повинні відбуватися впродовж одного року – 52%
- Зменшення кількості народних депутатів – 70%.

Негативно сприйнялася пропозиція про розподіл парламенту на дві палати. Проти цього 66%.

52% київської молоді вважають, що перемога на референдумі того чи іншого питання залежить від позитивного ставлення до цього питання президента, ще 34% - від діяльності окремих політиків, 14% віддали перевагу використанню адміністративного ресурсу.

Незалежне соціологічне опитування серед студентів Києва було проведене громадською організацією "Молодіжна Альтернатива" з 15 по 23 травня 2003 року. Методом особистого інтерв'ю опитано 500 респондентів віком від 18 до 26 років, серед них жінок - 51%, чоловіків – 49%.