Гавриш вважає створення фракції мажоритарників безперспективним

П'ятниця, 26 березня 2004, 13:13
Координатор парламентської більшості Степан Гавриш вважає безперспективним створення фракції мажоритарників.

Про це, за інформацією Інтерфакс-Україна, він заявив в інтерв'ю журналістам у п'ятницю в Києві.

"На даний момент у створення фракції мажоритарників немає жодних перспектив, оскільки немає ідеї, яка б могла їх об'єднати. Мажоритарна система в Україні на даний час закінчила свою політичну історію", – сказав Гавриш.

"Це означає, що, якщо таку фракцію буде створено, то на дуже короткий час", – підкреслив координатор парламентської більшості.


Як повідомляла "УП", в четвер депутат Володимир Нечипорук (фракція "Народовладдя") заявив, що в парламенті буде створено нову фракцію, в яку можуть увійти близько 50 депутатів-мажоритарників.

Нечипорук повідомив, що у фракції буде 3-5 співголів. "Єдиноначальності більшовицької у нас не буде", – сказав він.

Зі слів депутата, ця фракція не належатиме ні до більшості, ні до опозиції, а буде незалежною.

Чинний парламент обирався навесні 2002 року за змішаною, пропорційно-мажоритарною системою. З 450 депутатів половина обиралися по партійних списках у багатомандатному загальнодержавному окрузі (пропорційно), 225 – у одномандатних мажоритарних округах.

Після початку роботи Верховної Ради цього скликання більшість мажоритарників приєдналися до різних фракцій і груп, які сформували партії та блоки, що подолали 4%-ий бар'єр.

На сьогодні в парламенті України налічується 25 позафракційних депутатів (включаючи трьох керівників парламенту, які не можуть бути членами якої-небудь фракції). 19 із них обрані в одномандатних округах.

Зараз у Верховній Раді 12 фракцій і груп. Чинних депутатів – 449. Шість із них суміщають депутатський мандат з роботою в органах влади.

Читайте також:

Литвин убезпечився від Медведчука. І може стати загрозою для ПУК