Україна розчарувала депутатів НАТО. З Кучмою було краще

Понеділок, 1 листопада 2004, 16:19
НАТО розчароване кампанією з виборів президента України, повідомила керівник делегації Парламентської асамблеї НАТО Джейн Корді.

"НАТО згідне з висновками спостерігачів...і розчароване", - сказала Корді.

З її слів, кампанія з виборів президента України - розчарування не лише для міжнародної громадськості, але й, насамперед, для українського народу.

Корді заявила, що Парламентська асамблея НАТО направила свою делегацію спостереження, щоб висловити цим відданість міжнародної громадськості українському народові.

Корді заочно подякувала голові Верховної Ради Володимиру Литвину за запрошення Парламентської асамблеї НАТО взяти участь у виборах президента України.

В той же час Організація з безпеки і співробітництва в Європі оцінила вибори президента України як такі, що не відповідають стандартам демократії.

"Президентські вибори в Україні не відповідали великій кількості стандартів ОБСЄ, Ради Європи й інших європейських стандартів демократичних виборів", - сказав почесний голова Парламентської асамблеї ОБСЄ Брюс Джордж.

На його думку, вибори президента 2004 року - крок назад у порівнянні з президентськими виборами 1999 року.

Джордж зазначив, що багато засобів масової інформації висвітлювали передвиборчу кампанію на користь прем'єра Януковича.

Крім того, не було належного розмежування між державними ресурсами і власними ресурсами однієї з політичних сил.

Джордж констатував також перешкоджання державної влади кампанії опозиційних кандидатів у президенти.

Джордж підкреслив, що говорить усе це без будь-якої ворожості, а лише з найкращих мотивів, і висловив сподівання, що до другого туру зазначені недоліки будуть усунуті.

Керівник місії Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини Герт Аренс також підкреслив невдоволення кампанією з виборів президента України.

При цьому він сказав, що потрібно розмежовувати кампанію в цілому і власне день голосування.

За його словами, оцінка місією дня голосування в основному позитивна, незважаючи на деякі порушення, зокрема, стосовно списків виборців, непідготовленості виборчих дільниць, присутності співробітників міліції безпосередньо на деяких дільницях.

Аренс також висловив сподівання, що до другого туру зазначені недоліки будуть усунуті.

Відповідаючи на запитання, Джордж зазначив, що було б нерозумно визнати ці вибори нелегітимними, тому що це призвело б до нестабільності.

Як повідомляло агентство, місія Співдружності Незалежних Держав зі спостереження за виборами Президента України оцінює їх проведення, в основному, позитивно.

Українські новини

Читайте також:

Спостерігачі за виборами виявили залучення СБУ

Вибори в Україні "легітимні, вільні, відкриті"